Już wkrótce każdy chętny będzie mógł stworzyć swój własny moduł do LG G5

LG zdecydowało się w tym roku na niemałą rewolucję, wskutek czego G5 diametralnie różni się od swojego poprzednika. Była to jednak dogłębnie przemyślana decyzja. Koreański producent nie tylko zamierza dalej iść w tym kierunku, ale również chce zachęcić innych, aby także tworzyli dodatkowe moduły do jego flagowca.

LG planuje bowiem powołać do życia globalny, otwarty dla wszystkich ekosystem pod nazwą LG Playground, stanowiący platformę do tworzenia i rozwijania modułów do G5. Każdy zainteresowany będzie mógł opracować swoją propozycję – nie tylko z dziedziny hardware’u, ale software’u czy jeszcze innej. Koreański producent udostępni również w kwietniu odpowiednie narzędzia i instrukcje (SDK – Software Development Kit i HDK – Hardware Development Kit) na swojej stronie internetowej (developer.lge.com).

To jednak nie wszystko. 18 kwietnia uruchomiony zostanie sklep pod adresem www.lgfriends.com. Partnerzy, korzystający z ekosystemu, będą mogli tam sprzedawać opracowane przez siebie moduły do G5 i inne rozwiązania, dzieląc się zyskami z LG. Koreańczycy zamierzają „pobudzić” kreatywność swoich kontrahentów – planowane jest zorganizowanie konkursu na najlepszy pomysł.

Jak widać, producentowi bardzo zależy na tym, aby spopularyzować zainicjowaną przez siebie rewolucję. Jest on bowiem przekonany, że jest to jedyny sposób, aby smartfony mogły dalej się rozwijać. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ czasy największych zmian i nowości mamy już dawno za sobą. LG zapewnia również, że nie jest to „jednoroczna zabawa”, co oznacza, że w przyszłości zobaczymy jeszcze więcej urządzeń obsługujących moduły.

Smart device ecosystem needs to be planned from a long term perspective. LG Playground won’t be just an event for G5, but it will also be for products that will be developed in the future.

An Seung-kwon, LG Electronics

Źródło: etnews