Już niedługo światło dzienne ujrzy odświeżony Samsung Galaxy Note 4 – z 8-rdzeniowym Snapdragonem 810

Samsung znany jest z tego, że na rynek wprowadza sporą ilość podobnych modeli z zaledwie lekko zmienioną specyfikacją. Wszystko wskazuje na to, że południowokoreański producent szykuje dla nas nową wersję Galaxy Note 4. Będzie charakteryzowała się przede wszystkim ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 810.

Początkowo Samsung Galaxy Note 4 został zaprezentowany w dwóch wersjach: z czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 805 o taktowaniu 2.7 GHz oraz autorskim układem Exynos 5433, który złożony jest z czterech rdzeni Cortex A53 o taktowaniu 1.9 GHz oraz czterech rdzeni pomocniczych Cortex A53 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz. Są to nadal świetne układy, lecz Samsung stwierdził, że można stworzyć coś jeszcze lepszego.

Nowa wersja Samsunga Galaxy Note 4 zostanie wyposażona w 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Będzie on wspierany przez procesor graficzny Adreno 430, który w połączeniu z technologią big.LITTLE ma zapewnić jeszcze większą wydajność.

Szczegóły reszty specyfikacji nie są znane, lecz jest niemal pewne, że inne podzespoły będą takie same, jak w „starszym” Galaxy Note 4. Jak na razie nie wiadomo kiedy wersja phabletu ze Snapdragonem 810 pojawi się w sprzedaży.