Już jutro konferencja Samsunga – Tab Into Color

Z pewnością wiele osób zainteresowanych tabletami z niecierpliwością oczekuje daty 12 czerwca. Co w niej takiego niezwykłego? Tego dnia odbędzie się konferencja Samsunga o nazwie Tab Into Color. Na niej to zostaną po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane urządzenia z najnowszej serii Galaxy Tab S, które wyróżniać ma ekran Super AMOLED. Jak nie trudno się zorientować, data wydarzenia przypada na jutro. Czego zatem dokładnie powinniśmy się spodziewać?

tabintocolorPrzede wszystkim, jak już wspomniałem, zostaną po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane Galaxy Tab S 8.4 oraz Galaxy Tab S 10.5. Obie wersje będą sprzedawane w dwóch wariantach – zarówno „WiFi-only”, jak i z modemem 4G. Pod względem pozostałych parametrów modele nie będą się jednak specjalnie od siebie różniły.

Tak w jednym, jak i w drugim, odnajdziemy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 8-rdzeniowy procesor Exynos 5420, 6-rdzeniowy układ graficzny Mali-T628, 3 GB pamięci RAM, pojemność użytkową 32 GB oraz system Android 4.4 (KitKat). Według niektórych źródeł tablety mają również posiadać wbudowane czytniki linii papilarnych – tak samo jak Samsung Galaxy S5. Niestety całość będzie się wiązać z dość wysoką ceną.

 

Możliwe jednak, że to nie wszystko, co zaoferuje Tab Into Color. Spekuluje się bowiem, iż Samsung ma oficjalnie pokazać światu mniejszą wersję swojej flagowej S5. Tak jak w przypadku tabletów z serii Galaxy Tab S, zdjęcia urządzenia zdążyły już zaistnieć w internecie – możecie je zobaczyć poniżej. Ponieważ Samsung S5 mini będzie posiadał ekran o przekątnej 4,5-cala należy go jednoznacznie zaliczać do rodziny smartfonów. Wyposażony ma zostać w ekran AMOLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), do tego 4-rdzeniowy procesor Exynos 3470, pamięć RAM 1,5 GB oraz pojemność użytkową o wielkości 16 GB (możliwość rozbudowy dzięki czytnikowi kart microSD).

 

Tab Into Color odbędzie się w teatrze przy Madison Square Garden w  Nowym JorkuImpreza rozpocznie się o godzinie 19:oo EDT, czyli 13 czerwca o 01:00 czasu polskiego. Będzie istniała również możliwość oglądania całej konferencji dzięki strumieniowaniu wideo, które odnajdziemy jutro na oficjalnym kanale Samsunga na YouTube.

Ale to nie wszystko – liczcie na świeże informacje bezpośrednio z miejsca wydarzenia! Tak się składa, że Kasia została zaproszona na Tab Into Color i już jest na miejscu.

No to co – pozostaje nam tylko czekać! Jeżeli pojawią się jakieś nowe informacje, bezzwłocznie Wam je przekażemy. ;-)