Już 3 grudnia zobaczymy YotaPhone 2 z dwoma wyświetlaczami i Snapdragonem 800?

Chyba większość z Was słyszała o projekcie telefonu z ekranem takim samym, jak w czytnikach e-booków. Wyświetlacz E-Ink oznacza ogromną oszczędność energii, ale też sporo ograniczeń. Dlatego warto przyglądać się smartfonowi z Rosji, czyli YotaPhone, który łączy dwie technologie w jednym urządzeniu.

Pierwszy YotaPhone nie odniósł spektakularnego sukcesu, ale rosyjska firma zamierza niedługo wypuścić jego następcę. YotaPhone 2 ma mieć, według przecieków, 4-rdzeniowego Snapdragona 800 oraz 2 GB pamięci RAM, co zapewni nam sporą moc w tym urządzeniu. Poza tym znajdziemy w nim również dwa wyświetlacze. Pierwszy z nich będzie mieć 5 cali, rozdzielczość FullHD i zostanie wykonany w technologii AMOLED. Drugi będzie mieć 4,7 cala i rozdzielczość 960 x 540 pikseli i – jak już wspomniałem – będzie wykorzystywać technologię E Ink. Oba będą dotykowe.

Reklama

Według przecieków zobaczymy to urządzenie już 3 grudnia i ma być ono dostępne w Rosji, na rynkach europejskich oraz Bliskim Wschodzie. Na razie nie jest znana jego cena. Warto jednak wspomnieć, że dzięki takiemu rozwiązaniu czas pracy na jednym ładowaniu może znacząco się wydłużyć. Oczywiście ekran E Ink będzie nadawać się tylko do czytania i o korzystaniu z niego przez cały czas raczej możemy zapomnieć.