Już 10 milionów ludzi opuściło telefon z Androidem na rzecz iPhone’a?

Androida spotkamy w większości smartfonów na świecie, za to Apple ze swoim iOS jest nieco mniej popularne, jednak zarabia na swoich urządzeniach krocie. Zawsze będą ludzie, którzy zastanawiają się, który system jest lepszy i zawsze znajdą się ci, którzy postanowią sami to wypróbować. Według danych aplikacji z Google Play, w ciągu ostatnich kilku lat z Androida na iOS przerzuciło się co najmniej 10 milionów osób.

Liczba ta pojawia się przy liczniku pobrań aplikacji Move to iOS, umożliwiającej łatwe przeniesienie kontaktów, danych i aplikacji z telefonu z Androidem na iPhone’a. Apple opracowało ją i umieściło w sklepie Google Play z nadzieją, że jeśli proces przerzucania danych pomiędzy konkurencyjnymi platformami będzie szybki i bezbolesny, to więcej osób zdecyduje się na kupno ich smartfonu.

I tak, do października 2015 roku, aplikację pobrało ponad milion użytkowników (nie więcej niż 5 milionów). Niecały rok później, liczba ta wzrosła do co najmniej 10 milionów. „Widełki” prezentujące ilość pobrań aplikacji są w Google Play dość spore, bo w tym momencie apka znajduje się gdzieś w przedziale 10 mln – 50 mln.

move-to-ios

Rzecz jasna, nie można twierdzić, że liczba pobrań Move to iOS prezentuje rzeczywistą liczbę użytkowników smartfonów z Androidem, którzy zrezygnowali z nich na rzecz iPhone’a. Da się jednak postawić hipotezę zakładającą, że w ciągu dwóch lat odkąd aplikacja jest dostępna w Google Play, przynajmniej większa część osób z niej skorzystała, biorąc pod uwagę jej charakter – służy ona konkretnemu celowi i jest raczej jednorazowego użytku, zatem trudno ją instalować na próbę. Poza tym nie każdy, kto zmienia telefon i system, używa tej aplikacji do przenoszenia danych.

Pewnie, że te wszystkie założenia nie są jakimś naukowym studium. Dokładniejsze dane dotyczące apki ma Apple, a tej firmie na pewno przydają się informacje dotyczące tego, ile osób rzeczywiście migruje na iOS z Androida.

 

źródło: BG