Jurassic World: Revealed trafił na Alexę od Amazonu. Co myślicie o grach audio na inteligentne głośniki?

Wytwórnia Universal i firma Earplay, ogłosiły wydanie pierwszych rozdziałów przygodowej gry audio nawiązującej do świata Parku Jurajskiego. Przeznaczona jest ona dla urządzeń obsługujących głosowego asystenta Alexa. Czy taka rozrywka ma sens?

Reklama

Earplay jest deweloperem skoncentrowanym na tworzeniu interaktywnych opowieści dźwiękowych. Ostatnio praca tego studia związana była z filmem Jurassic World, zaś gra, która powstała w jej wyniku, jest elementem kampanii reklamowej towarzyszącej kinowej premierze tej produkcji. W Stanach Zjednoczonych kolejna część „dinozaurów” ma premierę dopiero dziś, gdyż w Europie postarano się o szybsze wypuszczenie filmu do kin z powodu rozpoczynającego się Mundialu.

Pierwszy rozdział Jurassic World: Revealed dostępny jest na głośniki Amazon Echo za darmo, a kolejne pięć rozdziałów można dokupić za 4 dolary.

„Ponieważ gracze dokonują w grze wyborów, a całość odtwarzana jest w dźwięku wysokiej jakości, możemy przedstawić wydarzenia z Isla Nublar z innej perspektywy. Ściśle współpracujemy z Universalem, żeby zachować specyficzny klimat Jurassic World, który byłby wierny serii a jednocześnie pozwolił fanom poznać więcej szczegółów tego uniwersum.”
– Dave Grossman, szef kreatywny w Earplay

W grze użytkownik wciela się w postać pomocnika podcasterki Janet Best, która zamierza przygotować materiał na temat wyspy dinozaurów, Isla Nublar. Podczas gdy oboje starają się rozwiązać zagadkę wyspy, dawno uśpiony wulkan aktywuje się, powodując masę kłopotów, z których Best musi się jakoś wykaraskać przy pomocy gracza.

Gracz musi słuchać wypowiedzi bohaterów i postaci pobocznych oraz podejmować decyzje, wydając polecenia głosowe. Działania graczy mają wpływ na toczącą się historię.

Nie jest to pierwszy tego typu projekt. Coś, co można nazwać interaktywnym audiobookiem na Alexę, pojawiało się już w wielu formach. Podobną przygodową grę audio wydano z okazji promocji serialu Westworld czy targów dla graczy E3, na których zapowiedziano Skyrima na Amazon Echo.

Tego typu gry wydają się być całkiem niezłym sposobem na to, by podszlifować nieco swój angielski i jednocześnie spędzić trochę czasu w ulubionych światach. Osobiście nie miałbym nic przeciwko audiowycieczce na Isla Sorna.

A jak Wy uważacie? Przygodowe gry audio to fajna sprawa, czy zatykacz dla asystentów głosowych?

Przygodowe gry głosowe na inteligentne głośniki - dobry pomysł?

https://www.tabletowo.pl/2018/06/11/skyrim-na-amazon-echo/

źródło: VentureBeat