Jolla ma spore kłopoty finansowe 18

Jolla ma spore kłopoty finansowe

Trzy miesiące temu rozpoczęła się przedsprzedaż Jolla Tablet. Wiele wskazywało na to, że urządzenie sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej oraz jego system Sailfish okażą się strzałem w dziesiątkę. Niestety, w Jolla nie dzieje się zbyt dobrze. Wszystkiemu mają być winni inwestorzy, którzy nie przekazali kolejnej porcji dofinansowania na czas. Przez to fiński producent boryka się z niemałymi problemami finansowymi…

Jolla wydała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym opisuje że musi podjąć zdecydowane kroki ze względu na trudną sytuację finansową. Jest ona na tyle poważna, że będzie konieczne zwolnienie dużej części personelu firmy (jakiej – nie wiadomo) – zwolnienia zaczną się już w grudniu. Podobno jednak zmiany te będą tylko tymczasowe.

Co będzie dalej z Jolla? Antti Saarnio, współzałożyciel firmy, w wydanym oświadczeniu tłumaczy, że w Finlandii obowiązuje możliwość kontynuowania działalności przedsiębiorstwa poprzez restrukturyzację zadłużenia. Daje to firmie więcej czasu, by wróciła na dobre tory, przekształciła swoją działalność i sprawiła, by wróciła jej rentowność. Jak stwierdził Saarnio, „Sailfish OS jest bardzo cenny i warto o niego walczyć”.

Źródło: Jolla, neowin