Jeżeli masz Nexusa – zajrzyj do Zdjęć Google | Tabletowo.pl

Jeżeli masz Nexusa – zajrzyj do Zdjęć Google

Dołącz do dyskusji 0

Zdjęcia Google obchodzą rok swojego istnienia. Usługa zdobyła przez ten czas popularność wśród użytkowników. Google postanowił uczcić to wydarzenie i z tej okazji wydał aktualizację dla swojego serwisu do przechowywania zdjęć. Jeżeli masz smartfon Nexus, koniecznie zajrzyj do Zdjęć Google.

Dlaczego? Otóż, Google postanowił w końcu zrezygnować z najbardziej moim zdaniem uciążliwego rozwiązania w Zdjęciach Google. Czyli przycinania wszystkich wrzuconych przez nas zdjęć na ten wirtualny dysk do maksymalnie 16 megapikseli. Stąd też notabene wolę Flickra, który nie ma takich ograniczeń.

Jeżeli korzystasz ze smartfonu Nexus, od teraz przesyłane przez Ciebie zdjęcia z tego urządzenia nie będą zmniejszane do wspomnianej rozdzielczości. Google właśnie ogłosił, że użytkownicy Nexusów zostali zwolnieni z tego ograniczenia i wszystkie wrzucane przez nich fotografie będą przechowywane w „oryginalnej rozdzielczości”. Dobra wiadomość, szkoda tylko, że jedynie dla wąskiej grupy użytkowników usługi.

Aby skorzystać z nowej funkcji, trzeba zaktualizować aplikację do wersji 1.21 lub nowszej. Wprowadza ona też szereg drobniejszych nowości, jak poprawione sortowanie wewnątrz albumów. Na całym świecie ze Zdjęć Google korzysta już 200 mln osób, którzy od maja zeszłego roku wrzucili już 13,7 petabajtów fotografii.

Źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona