Jeszcze trochę i iPhone złapie własnego złodzieja - Tabletowo.pl

Jeszcze trochę i iPhone złapie własnego złodzieja

Kolejne iPhone’y, nad którymi pracuje lub planuje prace firma Apple, mogą zostać wyposażone w bardzo ciekawą funkcję. Smarfon już nie tylko będzie nas informował o miejcu swojego położenia w przypadku kradzieży. iPhone przechwyci również informacje o złodzieju!

Jeszcze trochę i złodzieje będą się bać iPhone’ów ;). A na poważnie – w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych pojawił się wniosek Apple’a rozszerzający zabezpieczenia iPhone’ów. W dużym skrócie chodzi o to, że kiedy telefon zostanie skradziony, będzie mógł wykonać zdjęcie złodzieja za pomocą kamery selfie, a także przechwycić jego… odcisk palca. Oczywiście, jeżeli złodziej będzie próbował uruchomić iPhone’a, korzystając z przycisk Home.

Przechwytywanie nieautoryzowanych prób dostępu do telefonu może być poważnym ciosem w złodziei. Już teraz blokada iCloud jest trudna do złamania, zablokowane przez właścicieli po kradzieży telefony stają się najczęściej bezużytecznymi „cegłami” w rękach złodziei. Jeżeli Apple zdecydowałby się na przechwytywanie informacji o złodziejach, mogłoby to pomóc policji w dotarciu do nich.

Pytanie tylko o prywatność. Jak Apple chce poradzić sobie z dostępem do informacji na temat potencjalnych złodziei? Czy dane zbierane o osobie, która ukradła iPhone’a będą przekazywane na serwery Apple’a czy może przechowywane tylko w urządzeniu? Czy będzie jakaś współpraca firmy Cupertino z policją? Temat jest bardzo rozległy i – podejrzewam – „grzązki” pod kątem prawa. Ciekawe, jak Apple spróbuje go rozwiązać?

Źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Homtom HT17 zawitał do nas na testy

Smartfon z 5,5-calowym ekranem i dual SIM za 399 złotych

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona