Jest w końcu CCleaner na Androida w wersji beta | Tabletowo.pl

Jest w końcu CCleaner na Androida w wersji beta

Dołącz do dyskusji 0

ccleaner_android_5

Jaki jest Android pod względem utraty wydajności wszyscy wiemy – z czasem zwalnia. To trochę jak z Windowsem, dla którego jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym, programów do oczyszczania systemu jest CCleaner. Producent rozpoczął testy aplikacji na Androida. W bardzo łatwy sposób można dołączyć do grona testerów – wystarczy mieć konto Google+.

Sam używam CCleanra od bardzo dawna. W miedzy czasie było wiele aplikacji, które również miały oczyszczać system z pozostałości po programach i naprawiać rejestry. Koniec końców i tak padło na tytułową aplikację.

W wersji na Andrioda, CCleaner może optymalizować historię przeglądarki, pamięć cache zainstalowanych aplikacji, oraz schowek. Dzięki aplikacji możliwe jest też wyczyszczenie rejestru połączeń czy skrzynki odbiorczej SMS. Standardowo jest też możliwość odinstalowywania niechcianych programów. W kwestii dbania o kondycję systemu, CCleaner może monitorować ilość dostępnego miejsca w pamięci, obciążenie procesora, pamięci RAM, czy stan baterii.

Znacznie ciekawiej brzmią opcje, nad którymi pracuje producent. Są to między innymi funkcje dla systemów zrootowanych, zarządzanie procesami, czyszczenie pamięci RAM, oraz „znacznie więcej”. To wszystko w kolejnych aktualizacjach.

Ci, którzy chcą być testerami aplikacji, musza posiadać konto na Google+. Następnie trzeba dołączyć do społeczności CCleaner for Android Beta, by móc kliknąć tutaj, w celu zadeklarowania chęci zostania testerem. Potem bez przeszkód można w sklepie Google pobrać aplikację.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona