Jest nowa apka od Google: PhotoScan. Dzięki niej łatwo zeskanujesz stare zdjęcia

Google mocno inwestuje w uczenie maszynowe, a jednym z obszarów, na którym testowane są inteligentne algorytmy, jest fotografia. Skaner zdjęć Google pozwala na dołączenie starych, wywołanych z klisz lub wydrukowanych zdjęć do naszego albumu w Zdjęciach Google.

Skaner zdjęć Google korzysta z aparatu urządzenia do skanowania papierowych zdjęć, ale nie polega jedynie na „zrobieniu zdjęcia zdjęciu”. Aplikacja wymusza na użytkowniku poruszanie telefonem, by fotografia została uchwycona z różnych kątów widzenia. Jest w stanie wychwycić kilka charakterystycznych punktów i używa ich jako punktów odniesienia podczas montowania klatek w jedno zdjęcie. Pozwala to również na programowe usunięcie blasku odbitego światła z fotografii.

Co więcej, nawet jeśli nasze stare zdjęcia są naprawdę „stare” – lakier z wydruku nieco zmatowiał lub kolory wydają się być trochę wyblakłe, w Zdjęciach Google pojawiły się nowe możliwości ich edycji. Pojawiła się opcja automatycznego ulepszania zdjęcia, nowe filtry i narzędzia. Filtry mają wykorzystywać uczenie maszynowe do podkreślenia wyjątkowości każdego zdjęcia indywidualnie. A ci, którzy lubią pobawić się ustawieniami manualnymi, mogą kontrolować ekspozycję, kontrast, poziom bieli, podświetlenia i cienie.

Skaner zdjęć Google dostępny jest na iOS i Androida.

photo-scan-2

źródło: Google dzięki AndroidPolice