Jeśli masz Samsunga Gear S2, firma właśnie pozbawiła cię ostatnich powodów, żeby kupować następcę

Samsung ogłosił wydanie aktualizacji dla Gear S2, dzięki której sporo funkcji z nowszego smartwatcha wędruje do jego starszej wersji. Dla niektórych może to być argumentem na to, że nie ma sensu przesiadać się na Gear S3, skoro sporo rzeczy dostępnych dotąd tylko dla nowego modelu pojawi się w poprzedniku.

Reklama

Aktualizacja jest naprawdę spora. Gear S2 otrzyma ulepszony ekran główny, włącznie z możliwością wyboru wyglądu tarcz na ten znany z Gear S3. Ułatwiono zarządzanie połączeniami i alarmami – teraz będzie można je obsługiwać za pomocą pierścienia. Dorzucono też obsługę aplikacji Przypomnienia oraz barometru z wysokościomierzem.

gear-s2-second-value-pack-update_main_1

Odremontowano też aplikację do wiadomości, która nadal nie obsługuje rozpoznawania pisma po polsku, ale przynajmniej oferuje teraz możliwość dodania szkicu do komunikatu.

gear-s2-second-value-pack-update_main_2

Uproszczona została również komunikacja pomiędzy smartwatchem a użytkownikiem dzięki pozbyciu się niepotrzebnych notyfikacji potwierdzających niektóre czynności. Aplikacja S Health również doczekała się zmian. Można teraz wybierać spośród szerszej gamy ćwiczeń fizycznych, takich jak przysiady czy brzuszki i śledzić, ile razy je się wykonało. Oprócz tego dodano funkcje Pace counching, która pozwala ustalać tempo treningu i pomaga w tym głosowy asystent, jak również nowy Stretching Guide, dający kilka wskazówek tym, którzy chcieliby nieco rozciągnąć się po dłuższej posiadówce przy biurku.

gear-s2-second-value-pack-update_main_3

W Gear S2 poprawiono współpracę z aplikacjami firm trzecich, takich jak Uber czy Yelp. Odświeżono też widżet kontaktów, który pozwala na zachowanie do czterech kontaktów szybkiego wybierania. Na widżecie pogody pojawi się parę dodatkowych informacji – na przykład prawdopodobieństwo opadów i wskaźnik promieniowania UV.

gear-s2-second-value-pack-update_main_4_f

I, oczywiście, nowa aktualizacja wniosła do Gear S2 możliwość zagrania w znacznie większą ilość gier, niż wcześniej.

To naprawdę spora zmiana dla użytkowników tego smartwatcha. Taki update naprawdę cieszy, zwłaszcza, że pojawił się nagle. Można mieć tylko nadzieję, że Samsung w miarę jak będzie dbał o dodawanie nowych bajerów dla Gear S3, nie zapomni o użytkownikach starszej edycji smartwatcha.

 

recenzja Samsunga Gear S2 

źródło: Samsung dzięki PhoneArena