Tak będzie wyglądać jeden ze smartfonów z serii Asus ZenFone 5. Jest też część jego specyfikacji 20
fot. WinFuture.de

Tak będzie wyglądać jeden ze smartfonów z serii Asus ZenFone 5. Jest też część jego specyfikacji

Kilka dni temu Asus potwierdził, że na targi MWC 2018 przywiezie smartfony z serii ZenFone 5. Jako że do dnia ich oficjalnej premiery pozostało niespełna cztery tygodnie, z ciekawością wypatrujemy jakichkolwiek doniesień na ich temat. Nie musieliśmy długo czekać, aby pojawił się ciekawy przeciek – ten zdradza nam wygląd oraz część specyfikacji jednego z członków rodziny ZenFone 5.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to fakt, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1). Mimo to, ramki dookoła niego nie będą najcieńsze, więc nie nazwiemy go „bezramkowcem”. Trochę szkoda, że producenci nie poszli w tę stronę. Wszakże wydawało się – przynajmniej na początku – że właśnie taki był cel wprowadzenia ekranów o takich wymiarach. A skoro już mowa o rozmiarach, to panel w tym modelu ma mieć przekątną 5,7 cala. Osobiście nie zdziwię się, jeśli jego rozdzielczość wyniesie 1440×720 pikseli (HD+), co przełoży się na 282 ppi.

Kolejną rzeczą, którą zwyczajnie nie sposób przeoczyć, jest podwójny aparat główny na pleckach, w którym „oczka” ułożone są jedno pod drugim .Do tego moduł umieszczono w lewym górnym rogu. Nie wiem, jak Wam, ale mnie to wprost kojarzy się z iPhonem X. To raczej nie przypadek, ponieważ Asus do tej pory układał soczewki jedna koło drugiej, poziomo. Przy okazji wypada dodać, że na tyle znajdzie się też okrągły czytnik linii papilarnych, chociaż skaner spokojnie zmieściłby się na przodzie.

Już sam design smartfona jasno daje do zrozumienia, z propozycją z jakiej półki mamy do czynienia. Serwis źródłowy podaje, że sprzęt zostanie wyposażony również w ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 430 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505 i 3 GB RAM (przynajmniej w jednej z wersji). Oczekuje się też, że całość będzie pracowała pod kontrolą systemu Android Oreo, a akumulator pomieści co najmniej 4000 mAh. Najprawdopodobniej patrzymy więc na Asusa ZenFone 5 Max.

Źródło: WinFuture.de