Zamiast AirPodsów: JBL przedstawia kolorową alternatywę dla słuchawek Apple

JBL specjalizuje się w produkcji różnej maści sprzętu audio, więc nie dziwi chęć producenta do rywalizowania z jednym z najbardziej popularnych urządzeń Apple – słuchawkami AirPods.

Amerykańska firma JBL nie może bezpośrednio mierzyć się z Apple, ale nie przeszkadza to jej w podgryzieniu części odbiorców producentowi AirPodsów. W tym celu zaprezentowała słuchawki douszne TUNE 220TWS. Wyraźnie uderzają w to, co jako pierwsze może nie odpowiadać chętnym na audio pchełki Apple – w cenę. Propozycja JBL jest wyraźnie tańsza (kosztuje 100 dolarów) i bardziej kolorowa.

Reklama

TUNE 220TWS działają na jednym ładowaniu przez trzy godziny, a etui jest w stanie uzupełnić ich zapasy energii, tak by w sumie można było słuchać muzyki przez 16 godzin. Ich wadą może być dla niektórych brak wbudowanego wirtualnego asystenta.

JBL TUNE 220TWS

LIVE 300TWS to druga propozycja JBL, która mocniej odstaje od niższego modelu zestawem funkcji. Słuchawki są wodoodporne (klasa IPX5), więc nadają się do ćwiczeń. Obsługują głosowych asystentów Google i Amazonu, i mogą pracować w trybie TalkThru, który w razie potrzeby obniża głośność dźwięków nadawanych przez sparowany telefon, a wzmacniają głos z zewnątrz, dzięki czemu nie ma konieczności wyjmowania słuchawek z uszu, by zrozumieć co ktoś do nas mówi. Podobnie działa tryb Ambient Aware, przepuszczając do naszych uszu dźwięki z otoczenia.

JBL LIVE 300TWS

Bardziej wypasione LIVE 300TWS działają na jednym ładowaniu przez cztery godziny, co można wydłużyć do 14 godzin dzięki ładowaniu przez etui. Kosztują 50 dolarów więcej niż niższy model.

Żaden z powyższych modeli nie obsługuje ANC, ale w tej cenie trudno o solidne pchełki oferujące aktywną redukcję hałasu. Oba produkty powinny być dostępne w sprzedaży na wiosnę.

 

źródło: Engadget