Jaki smartfon jest najpopularniejszy w Chinach? Tak, Xiaomi Mi 5

Chińczycy dosłownie oszaleli na punkcie Xiaomi Mi 5. Dzień przed rozpoczęciem sprzedaży, chęć zakupu wyraziło… ponad 14 milionów osób! I mimo nieustannych problemów z dostępnością to właśnie ten model zajmuje pierwsze miejsce w TOP 10 najpopularniejszych smartfonów w Chinach.

Reklama

Xiaomi Mi 5 jest niekwestionowanym liderem tego zestawienia, pozostawiając resztę daleko w tyle. Jednak drugie, choć odległe pod względem uzyskanego wyniku, miejsce również zajmuje propozycja z portfolio tego producenta – Redmi Note 3. W rankingu znalazła się jeszcze trzecia – Mi Max.

Reklama

Nieźle poradziło sobie także Meizu. W TOP 10 najpopularniejszych smartfonów wśród Chińczyków dostrzec możemy Meizu Metal, Meizu Pro 5 oraz MX5. Co ciekawe, w przeciwieństwie do urządzeń Xiaomi, cała trójka została zaprezentowana jeszcze w zeszłym roku, a drugi z nich zdążył się już nawet doczekać następcy w postaci Meizu Pro 6.

Najciekawsze są jednak rodzynki: 360 N4, Galaxy S7 Edge oraz Oppo R9. O ile o ostatnich dwóch wiemy, że są to bestsellery, to już obecność w TOP 10 propozycji od 360 nieco dziwi. Chociaż szczerze mówiąc nie powinna, ponieważ jest to najtańszy na rynku smartfon z dziesięciordzeniowym MediaTekiem Helio X20 (dla przypomnienia: kosztuje on 899 juanów, czyli około 550 złotych bez podatku).

Xiaomi Mi 5 najpopularniejszy smartfon w Chinach

Ranking AnTuTu przedstawia sytuację za maj 2016 roku.

Źródło: Weibo (AnTuTu), PriceRaya przez Phone Arena