Głośniki bezprzewodowe na lato – krótki przegląd niedrogich modeli | Tabletowo.pl

Głośniki bezprzewodowe na lato – krótki przegląd niedrogich modeli

Dołącz do dyskusji 0

Bezprzewodowy głośnik można kupić w sklepach z elektroniką już za ~20 złotych (m.in. TRACER TRAGLO45111 3 W), lecz osobiście nie jestem przekonany, czy jest to dobra inwestycja. Z drugiej strony, jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia z tego typu urządzeniem i zwyczajnie chciałby się przekonać, czy w jego przypadku korzystanie z takiego akcesorium ma w ogóle sens, to w sumie może zacząć od czegoś z tej półki cenowej.

Z nieco droższych, ale nadal stosunkowo tanich głośników (~50 złotych), całkiem ciekawie wyglądają X-ZERO X-S1835BK 3 W i MEDIA-TECH MT3154 LightBox 3 W, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi może pełnić również funkcję źródła światła. W pierwszym przypadku cały sprzęt pokryty jest diodami, które mogą świecić na różne kolory, natomiast w drugim emitowane jest delikatne, jednolite światło (6 różnych barw), choć da się regulować ich natężenie. Ten ostatni wizualnie przypomina Xiaomi Mi Bedside Lamp. Oba mogą też grać całkiem długo – odpowiednio – do 6 i do 5 godzin na pojedynczym ładowaniu.

Za niespełna 50 złotych da się również kupić swego czasu dość popularny głośnik Blaupunkt BT01BL 2 W z radiem FM i czytnikiem kart microSD, lecz obecnie osobiście nie polecałbym jego zakupu.

Do 100 złotych można też kupić na przykład Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 5 W (do 7 godzin pracy), a także REBELTEC Ambient, REBELTEC Blaster i FOREVER BS-600, które charakteryzują się obecnością radia FM, a do tego dość duża mocą (odpowiednio 12 W, 10 W i 10 W) i długim czasem pracy (odpowiednio: 7, 9 i 8 godzin). Wyjątkowo długo, bo aż 12 godzin, ma z kolei grać BLAUPUNKT BT03BL 3 W. W tym budżecie mieści się także Huawei AM08, którego największą zaletą jest… bardzo oryginalny i futurystyczny design. Jeśli dla kogoś to jest najważniejsze, powinien być zachwycony.

Z bardziej markowych propozycji godne polecenia są natomiast JBL GO (3 W/do 5 godzin pracy; ~100 złotych) oraz odporne na zachlapania i kurz PHILIPS BT110B/00 (4 W, do 8 godzin pracy; 129 złotych) i Creative Muvo 2c (do 6 godzin pracy; ~150 złotych). Ciekawymi modelami są również SONY SRSXB10W i Samsung Level Box Slim 8 W. Pierwszy z ww. ma NFC i wodoszczelną obudowę, a do tego może grać na jednym ładowaniu do 16 godzin. Drugi z kolei też jest odporny na zachlapania, a wbudowany akumulator ma pozwolić na nawet 30 godzin pracy!

Jeśli ktoś szuka natomiast prawdziwej petardy, to powinien spojrzeć na REBELTEC Soundtube 220 lub REBELTEC Soundbox 420. Pierwszy charakteryzuje się mocą 20 W i czasem pracy do 5 godzin, a drugi aż 30 W i czasem pracy do 12 godzin. Oba dysponują też radiem FM i podświetleniem LED.

Ciekawą propozycją jest także PLATINET PMGQ10B 10 W, ponieważ jest to nie tylko głośnik Bluetooth, ale również radiobudzik, ładowarka bezprzewodowa i termometr w jednym.

W niniejszym zestawieniu uwzględniłem głośniki bezprzewodowe Bluetooth do 200 złotych, ponieważ wydaje mi się, że jest to maksymalna kwota, jaką warto wydać na tego typu sprzęt do codziennego, niewymagającego użytku. Wyjątkiem jest tylko Samsung Level Box Slim 8 W, ale uznałem, że warto go wymienić. W sklepach oczywiście znajduje się również masa droższych urządzeń (tańszych zresztą też) i jeśli żadne z powyższych nie przypadły Wam do gustu, to i tak powinniście znaleźć model, który spełni Wasze oczekiwania.

_

Wpis pochodzi z naszego Wakacyjnego Niezbędnika Gadżetowego, który możecie pobrać w formie PDF-a przechodząc do tego wpisu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona