Jak zmieniały się rozmiary serii Nexus i czy 5,96-calowy ekran to dobry wybór? | Tabletowo.pl

Jak zmieniały się rozmiary serii Nexus i czy 5,96-calowy ekran to dobry wybór?

Dołącz do dyskusji 0

Google niedawno zaprezentowało nowego Nexusa 6. Ma on, jak wiecie, prawie 6-calowy wyświetlacz (dokładniej to 5,96 cala), co dla wielu osób jest zbyt duże. Jednak nie da się ukryć, że Google razem z Motorolą idą po prostu za trendem ogromnych ekranów.

Przed premierą Nexusa 6 było bardzo dużo plotek dotyczących rozmiaru ekranu, jaki będzie w tym urządzeniu. Jedni twierdzili, że będzie on mieć 5,2 cala, a inni, że będzie dużo większy. My również zapytaliśmy Was, który wyświetlacz jest sensowniejszym wyborem.

Wasze odpowiedzi nie były jednoznaczne i oprócz 5-calowy wyborów część osób chciała nawet posiadać 4,7-calowca. Jednak moim zdaniem Google dobrze postąpiło, ponieważ nowe Nexusy nie są pokazywane tak często, jak flagowce innych producentów, a 5,2 cala to już teraz jest standard. 5,96-calowy wyświetlacz sprawdzi się świetnie w dłuższej perspektywie oraz świetnie uzupełnia nowego Nexusa 9. Zobaczcie też jak zmieniała się cała seria Nexus od samego początku.

Widać, że do tej pory Google zwiększało ekran bez większych przeskoków, a dopiero teraz mamy taką dużą różnicę między dwiema generacjami. Oczywiście taka decyzja amerykańskiej firmy znajdzie wielu przeciwników, ale moim zdaniem jest to patrzenie w przyszłość i w dłuższej perspektywie czasu będzie dobrym wyjściem. A Wy myślicie podobnie, czy nadal twierdzicie, że 5,2 cala to lepszy wybór?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona