Jak zainstalować Androida 2.3.7 z MIUI na HP TouchPad?

Załóżmy, że na jednej z wyprzedaży zakupiliście tablet HP TouchPad, lecz nie odpowiada Wam jego domyślny system operacyjny WebOS i wolelibyście zamienić go na popularnego Androida z dostępem do setek tysięcy aplikacji. Kilka tygodni temu posiadacze modelu TouchPad mogli zainstalować to oprogramowanie w wersji CyanogenMod 7, natomiast dziś opublikowany został kolejny ROM: 2.3.7 z interfejsem MIUI.

MIUI na TouchPada, pomimo wczesnej fazy rozwojowej, działa nadzwyczaj dobrze. Jedynymi wadami oprogramowania jest brak ekranowego menu i „kilka błędów”, jak określił to twórca scott951. Jeżeli jesteście zainteresowani zamianą WebOS na Androida 2.3.7 z interfejsem MIUI, przyjrzyjcie się bliżej poniższemu poradnikowi.

Potrzebne pliki:

Krok 1:

Zainstaluj Novacom w wersji dla Twojego systemu operacyjnego na komputerze i wypakuj plik ACMEInstaller.zip do folderu, gdzie aplikacja została zainstalowana.

Krok 2:

Podłącz tablet HP TouchPad do komputera używając trybu dysku wymiennego (USB storage mode).

Krok 3:

W pamięci tabletu utwórz folder cminstall i skopiuj do niego następujące pliki:

  • MIUI.us_tenderlion_1.12.9_Eng_Deo_ZipA_Signed_scott951.zip
  • update-cwm_tenderloin-1012.zip
  • moboot_0.3.3.zip

Krok 4:

Zresetuj oprogramowanie tabletu (Ustawienia > Informacje > Reset). Kiedy ekran ściemnieje, przytrzymaj górny przycisk głośności (służący do podgłaszania), dopóki nie zobaczysz symbolu USB. W tej chwili komputer powinien rozpoznać tablet. Jeżeli to się nie stanie, trzymaj przycisk dopóty dopóki to się nie stanie.

Krok 5:

Korzystając z konsoli, zlokalizuj folder Novacom.

Krok 6:

Wpisz tę komendę, gdy zlokalizujesz folder Novacom.

novacom boot mem:// < ACMEInstaller

Zrobione! Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, na Twoim tablecie HP TouchPad powinien się zostać zainstalowany system Android 2.3.7 z interfejsem MIUI. Jeżeli będziesz chciał zainstalować również aplikacje Google (Gmail, YouTube, Maps), skorzystaj z ClockworkMod Recovery: install zip from sdcard > choose zip from sdcard > [Google Apps ZIP].

UWAGA! Redakcja Tabletowo.pl nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia i utratę danych spowodowane przez wyżej opisaną modyfikację oprogramowania tabletu Hewlett-Packard TouchPad. Zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność!

via Redmond Pie