Jak zainstalować Amazon Appstore oraz przegląd alternatywnych sklepów z aplikacjami na Androida (poradnik) | Tabletowo.pl

Jak zainstalować Amazon Appstore oraz przegląd alternatywnych sklepów z aplikacjami na Androida (poradnik)

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z plusów systemu Android jest to, że mimo istnienia domyślnego i największego sklepu z aplikacjami – Google Play, możemy je kupować i pobierać legalnie także z innych, alternatywnych sklepów.

Amazon Appstore

Pierwszym i najbardziej godnym uwagi jest, moim zdaniem, Amazon Appstore.

Pobieramy go z tej strony lub klikając w przycisk poniżej (link bezpośredni do .apk).

Instalowanie gier z nieznanych źródeł jest domyślnie wyłączone dla naszego bezpieczeństwa. Aby je włączyć, w ustawieniach znajdujemy zakładkę bezpieczeństwo i zaznaczamy opcję „nieznane źródła”.

2014-09-20 15.32.01

Po zaznaczeniu tej opcji znajdujemy plik instalacyjny w pobranych, instalujemy Amazon Appstore i już możemy z niego korzystać.

2014-09-20 15.19.53

Warto śledzić promocje w Amazon Appstore, ponieważ zdarza się, że aplikacje, które normalnie są płatne, można pobrać o wiele taniej lub zupełnie za darmo. Również przed zakupem w Google Play polecam porównać cenę ze sklepem Amazonu, gdyż może być ona znacznie niższa. W sklepie możemy płacić przy użyciu karty kredytowej lub wykorzystując kartę podarunkową Amazon.

Galaxy Apps i LG Smart World

Kolejne dwa sklepy przeznaczone są tylko dla posiadaczy sprzętu od danego producenta, czyli Samsunga i LG.

2014-09-20 15.34.26

Posiadaczom tabletów od Samsunga polecam zajrzenie do Galaxy Apps. Zależnie od tabletu czekają tam na Was różne gratisy, jak np. darmowa prenumerata Newsweeka czy bezpłatny pakiet Hancom Office. Oferta aplikacji nie jest tak duża, jak w sklepie Google czy Amazon, jednak i tam znajdują się czasem ciekawe promocje i cenowe okazje. Kolejnym plusem jest możliwość płacenia poprzez PayPal lub przez karty podarunkowe.

ss

Posiadacze sprzętu od LG powinni zapoznać się z LG Smart World. Oferta nie wydaje się być zachwycająca, jednak podobnie jak u Samsunga, znajdziemy tu garść aplikacji skierowanych specjalne dla posiadaczy LG.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona