Jak zainstalować Amazon Appstore oraz przegląd alternatywnych sklepów z aplikacjami na Androida (poradnik)

Jednym z plusów systemu Android jest to, że mimo istnienia domyślnego i największego sklepu z aplikacjami – Google Play, możemy je kupować i pobierać legalnie także z innych, alternatywnych sklepów.

Reklama

Amazon Appstore

Pierwszym i najbardziej godnym uwagi jest, moim zdaniem, Amazon Appstore.

Pobieramy go z tej strony lub klikając w przycisk poniżej (link bezpośredni do .apk).

Reklama

[button link=”http://www.amazon.com/gp/mas/get/android/ref=mas_mbl_ldg?dl=1″ size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”pobierz” newtab=”on”][/button]

Instalowanie gier z nieznanych źródeł jest domyślnie wyłączone dla naszego bezpieczeństwa. Aby je włączyć, w ustawieniach znajdujemy zakładkę bezpieczeństwo i zaznaczamy opcję „nieznane źródła”.

2014-09-20 15.32.01

Po zaznaczeniu tej opcji znajdujemy plik instalacyjny w pobranych, instalujemy Amazon Appstore i już możemy z niego korzystać.

2014-09-20 15.19.53

Warto śledzić promocje w Amazon Appstore, ponieważ zdarza się, że aplikacje, które normalnie są płatne, można pobrać o wiele taniej lub zupełnie za darmo. Również przed zakupem w Google Play polecam porównać cenę ze sklepem Amazonu, gdyż może być ona znacznie niższa. W sklepie możemy płacić przy użyciu karty kredytowej lub wykorzystując kartę podarunkową Amazon.

Galaxy Apps i LG Smart World

Kolejne dwa sklepy przeznaczone są tylko dla posiadaczy sprzętu od danego producenta, czyli Samsunga i LG.

2014-09-20 15.34.26

Posiadaczom tabletów od Samsunga polecam zajrzenie do Galaxy Apps. Zależnie od tabletu czekają tam na Was różne gratisy, jak np. darmowa prenumerata Newsweeka czy bezpłatny pakiet Hancom Office. Oferta aplikacji nie jest tak duża, jak w sklepie Google czy Amazon, jednak i tam znajdują się czasem ciekawe promocje i cenowe okazje. Kolejnym plusem jest możliwość płacenia poprzez PayPal lub przez karty podarunkowe.

ss

Posiadacze sprzętu od LG powinni zapoznać się z LG Smart World. Oferta nie wydaje się być zachwycająca, jednak podobnie jak u Samsunga, znajdziemy tu garść aplikacji skierowanych specjalne dla posiadaczy LG.

    1. Masz rację, ale masa ludzi nie wykorzystuje Androida nawet w podstawowych funkcjach, po prostu nie ogarniają. A jak spojrzysz wokoło i zobaczysz ile na APN wyłączony, to dopiero szok.

  1. To jest poradnik? Bo nie wygląda. Na Amazonie już kilka razy próbowałem coś pobrać ale zawsze to samo – Nie można zarejestrować nowego adresu, spróbuj później. I to bez względu na to czy podawałem prawdziwe dane czy zmyślone.

  2. Amazon jak najbardziej godny polecenia. Szkoda tylko że pomimo bycia częścią rodziny Androida są również Kindlowe exclusivy których albo nie uświadczysz, albo pocieszysz się nimi za rok dopiero na reszcie sprzętów :/

  3. szkoda tylko, że wiele aplikacji w sklepie Amazonu jest aktualizowana z bardzo dużym opóźnieniem w stosunku do ich odpowiedników w Google Play

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama