Jak wypada Qualcomm Snapdragon 820 na tle poprzednika, czyli porównanie w benchmarku

Jak wypada Qualcomm Snapdragon 820 na tle poprzednika, czyli porównanie w benchmarku

Już wkrótce spodziewamy się premiery najnowszego procesora od Qualcomma – Snapdragona 820. Chyba nikt nie wątpi w to, że od jego wydajności zależy być albo nie być Amerykanów. Konkurencja jest ogromna, zwłaszcza ze strony Samsunga, który wypuszczając Exynosa 7420 dał potężnego prztyczka w nos Qualcommowi.

Problemy Amerykanów spowodował jednak przede wszystkim ogarnięty złą sławą Snapdragon 810, który zamienił wiele urządzeń w przenośne piecyki i uniemożliwiał ich normalną pracę. Dlatego też oczekiwania wobec jego następcy są tak wygórowane. W sieci znalazło się właśnie porównanie obu procesorów. Na poniższych wykresach kolorem zielonym oznaczono Snapdragona 810, żółtym pierwszy prototyp Snapdragona 820, a czerwonym jego drugą, ulepszoną wersję.

Qualcomm-Snapdragon-820-benchmark

Jak widać na załączonym obrazku w wielu aspektach Snapdragon 820 góruje nad swoim poprzednikiem. Niestety, słaba jakość grafiki i chińskie znaczki uniemożliwiają rozszyfrowanie poszczególnych zestawień.

Dla Qualcomma najważniejsze teraz jest odbudowanie renomy i walka z coraz silniejszą konkurencją (Samsung, MediaTek). Gdy tylko pojawią się pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 820 okaże się, jaka przyszłość czeka Amerykanów. Jeśli i ten model dotkną problemy z przegrzewaniem się, to bardzo prawdopodobne, że już nigdy nie wrócą na pozycję lidera na rynku procesorów.

Źródło: phoneArena