Żabka

Nie musisz iść do wpłatomatu: pieniądze na konto bankowe wpłacisz także w Żabce

Żabka, Mastercard oraz First Data wprowadzają usługę „Wpłacaj na kartę”. Dzięki niej, posługując się kartą płatniczą i terminalem dostępnym w każdym sklepie Żabki, wpłacimy nadmiar gotówki na rachunek bankowy.

„Nadmiar gotówki” – jak dla mnie to oksymoron, ale domyślam się, że są osoby, które nie przepadają za odgłosem szelestu zbyt dużej liczby banknotów w portfelu. Wtedy usługa Wpłacaj na kartę jest idealna – zamiast fundować sobie wycieczkę do wpłatomatu lub oddziału naszego banku, wystarczy kilka kroków do najbliższego sklepu sieci Żabka.

Znacznie rozszerza to możliwości miłośników transakcji bezgotówkowych. W Polsce obecnie działa około 8000 wpłatomatów, zaś sklepów Żabki jest ponad 6000. Jak mówi Anna Grabowska, wiceprezes firmy Żabka Polska,

„Teraz Żabka jest już nie tylko bankomatem, w którym można gotówkę wypłacić, ale dzięki naszej nowej usłudze – także wpłatomatem. Przy okazji zakupów klienci-posiadacze kart Mastercard będą mogli zawsze wygodnie dokonać wpłaty w każdym, pobliskim sklepie naszej sieci. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie spodoba się naszym klientom i będzie coraz szerzej dostępne dla właścicieli kart płatniczych”

Jak wpłacić pieniądze na konto w Żabce?

Trzeba podjąć kilka kroków:

  1. Wybieramy się do Żabki
  2. Informujemy kasjera o chęci wpłaty gotówki na konto
  3. Sprzedawca odbiera od nas pieniądze, które mają trafić na konto, przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym
  4. Wkładamy lub zbliżamy swoją kartę do terminala i potwierdzamy transakcję kodem PIN

Dalej sporo zależy od tego, czy to pierwsza tego typu transakcja. Jeśli tak, to sytuacja jest podobna jak przy rejestracji starterów GSM. Z zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, musimy też podać swoje dane – imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności – legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem. Korzystając z usługi po raz kolejny, musimy okazać kasjerowi dokument tożsamości.

Za dokonanie transakcji Żabka nie pobiera prowizji. Po jej realizacji otrzymamy od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty. Zaksięgowane środki pojawią się na koncie w czasie od kilku do 30 minut od wykonania operacji, czasami dłużej, w zależności od banku-wydawcy karty Mastercard. Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić dowolną kwotę do wysokości 500 zł. Tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sklepach sieci.

Niestety, przynajmniej na razie nie skorzystamy z usługi Wpłacaj na kartę, posiadając kartę Visa. Dostępna jest ona dla dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK.

Jeśli chcielibyśmy zapoznać się ze szczegółami usługi, zajrzyjmy do Regulaminu.

 

źródło: informacja prasowa