Jak uczynić swój smartfon różdżką, a siebie czarodziejem? Wszystko możliwe dzięki Google i naszemu poradnikowi!

Prawdopodobnie większość z nas w dzieciństwie chciała być czarodziejem, posiadać magiczną różdżkę i rzucać za jej pomocą zaklęcia, poprzedzone wypowiedzeniem na głos specjalnej formułki. Ja dalej chcę! Tak się składa, że niedługo będzie to możliwe dzięki asystentowi głosowemu od Google’a, który zaangażował się w premierę najnowszej ekranizacji powieści J.K. Rowling – „Fantastic Beasts and Where to Find Them”. Zastanawiacie się jak to możliwe? Czas na pierwszy czarodziejski poradnik na łamach Tabletowo.pl!

Skoro dotarliście już tutaj, pewnie chcecie wiedzieć, jak zostać technologicznym czarodziejem. Nie zwlekajmy zatem, czas na trochę magii!

it-s-friday-here-comes-your-gif-party_original

Założyliście już swój płaszcz i kapelusz czarodzieja? Świetnie! Skompletowaliście eliksiry? Nie może przecież zabraknąć Wam many. Fantastycznie! Koniecznie nie zapomnijcie też o wielkiej księdze czarów, w końcu skądś trzeba wziąć wszystkie frazy!

Musicie także zadbać o swój aparat mowy. Pamiętajcie, żeby nie mieć sucho w ustach. W końcu to dzięki Waszym wargom i głosowi będziecie w stanie dokonać niezwykłych rzeczy!

Teraz czas wyciągnąć różdżkę, a właściwie… Waszego smartfona, koniecznie z Androidem na pokładzie. Niestety czary nie wspierają iOSa i Windowsa.

Wszystko gotowe? Super! W końcu można zabrać się za to, co czarodziejskie tygryski lubią najbardziej!

Jesteście w ciemnym pomieszczeniu i nic nie widzicie, przydałoby się jakieś światło. Normalny człowiek prawdopodobnie odblokowałby smarfon i włączył latarkę. Ale nie Wy! Wy jesteście teraz adeptami sztuk magicznych! Wszystko, co należy teraz zrobić to mieć zainstalowanego i w pełni działającego Google Assisant i wypowiedzieć magiczną frazę „Ok Google, Lumos!”. W tym momencie Wasza „różdżka” zacznie świecić, dzięki czemu znajdziecie drogę do wyjścia.

Kiedy zdążymy już wyjść z przerażających ciemności, światło naszej różdżki nie będzie nam potrzebne. Aby je wyłączyć, należy powtórzyć frazę, jednak słowo „Lumos” trzeba zastąpić wyrazem „Nox”. Wypowiedziane przez nas zaklęcie natychmiast wyłączy latarkę.

fantasticbeasts_lights-1

Chcecie wyciszyć dźwięk wszystkich powiadomień? Można to zrobić w tradycyjny sposób? Ale po co?! Dodajmy temu szczyptę niezwykłości! Wystarczy ponownie wypowiedzieć do naszej różdżki komendę „Ok Google”, a następnie dodać „Silencio”. I nie będzie nam dane usłyszeć żadnego dźwięku wydobywającego się zza grilla głośnika.

Póki co są to wszystkie znane nam komendy, jednak nic nie zabrania Wam próbowania innych poleceń i uzupełniania swojej księgi zaklęć o nowe, działające frazy.

Czujecie niedosyt i chcecie więcej? Macie szczęście! Google przygotował jeszcze więcej smaczków. Wszystkie nabyte dzisiaj umiejętności będziecie mogli wykorzystać w specjalnie stworzonej na tę okazję grze. Musimy w niej pomóc Newtowi – głównemu bohaterowi ekranizacji.

Naszym zadaniem jest odnaleźć w strasznym domostwie wszystkie tytułowe bestie, zanim te opuszczą go i narażą się na wszystkie niebezpieczeństwa, jakie znajdują się mieście. Czeka nas przygoda pełna wszelkiej maści skarbów, rozwiązywania zagadek i rzucania czarów, a wszystko to w wirtualnej rzeczywistości, ponieważ gra dostępna będzie na platformie Daydream View, dostępnej w sprzedaży od 10 listopada.

fantasticbeasts_daydreamdemo

Jeżeli natomiast ktoś bardzo czeka na premierę filmu i chciałby przenieść się do miejsc akcji w swym własnym, domowym zaciszu, będzie miał ku temu wspaniałą okazję. Google, specjalnie na potrzeby filmu, zmodyfikował swoje mapy, dzięki czemu teraz możemy zobaczyć kilka miejsc akcji, która dzieje się w Nowym Jorku, w 1926 roku. Do zwiedzenia udostępnione zostały między innymi Magical Congress of the USA, Steen National Bank, The Bling Pig oraz dwie magiczne posiadłości: Tiny i Queenie Goldstein.

fantasticbeasts_apartmentsv

Całą akcję promocyjną premiery w wykonaniu Google można znaleźć po tym linkiem.

Ja natomiast dziękuję wszystkim adeptom za wzięcie udziału w naszym małym kursie magii, byliście świetni :)

Źródło: Blog Google, przez Droid-Life