Jak stary jest Twój iPhone? 17

Jak stary jest Twój iPhone?

Grupa osób, które co roku wymieniają telefon na nowy, nie jest wcale tak duża. Wielu użytkowników z przyzwyczajenia lubz braku czasu czy pieniędzy woli zostać przy swoim starym, wysłużonym smartfonie. W przypadku iPhone’a aż co trzeci telefon na rynku ma więcej niż 3 lata.

Dotychczas kierowałem się zasadą, że lepiej jest kupić starszego flagowca niż nowego „średniaka”. Dzięki temu za mniejsze pieniądze można korzystać ze sprawdzonego sprzętu. Ciekawe, ile osób kieruje się podobną metodą? W każdym razie, wielu użytkowników iPhone’ów jest na tyle przywiązanych do swoich urządzeń, że nie zmienia ich od dobrych kilku lat.

Według opublikowanych właśnie statystyk, co trzeci iPhone na rynku ma trzy lata lub więcej. Daje to 32% urządzeń wyprodukowanych w 2013 roku lub wcześniej. Najpopularniejszym wśród nich jest rzecz jasna iPhone 5s przez wielu uważany za najlepszy telefon w historii Apple. Z iPhone’a 5s korzysta 17% użytkowników mobilnego sprzętu firmy z Cupertino.

localytics

Jednak marketing Apple robi swoje. Z najnowszych smartfonów firmy korzysta obecnie odpowiednio: z iPhone’a 6 – 30% użytkowników, z iPhone’a 6s – 19%. Mowa tutaj o podstawowych wersjach urządzeń, bowiem iPhone 6 Plus i iPhone 6s Plus to odpowiednio – 8 i 9%.

Mam wrażenie, że panuje przekonanie, że popularnym smartfonem jest nadal iPhone 4s. Swojego czasu rzeczywiście tak było, może nawet statystyki w Polsce są nieco lepsze niż globalnie, natomiast z ostatnich badań wynika, że smartfon z 2011 roku raczej odchodzi w niepamięć. Obecnie korzysta zeń ledwie 3% wszystkich użytkowników smartfonów Apple. Wkrótce dowiemy się natomiast, jaką popularność zdobędzie iPhone 7.

Źródło: Localytics