Jak przywrócić iOS do poprzedniej wersji? (poradnik) | Tabletowo.pl

Jak przywrócić iOS do poprzedniej wersji? (poradnik)

Dołącz do dyskusji 0

Po wczorajszej wpadce z iOS 8.0.1 i wycofaniu owej łatki, Apple zapowiedziało, że iOS 8.0.2 pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni. Podano również  wskazówki dla poszkodowanych użytkowników iPhone’ów 6 i 6 Plus, jak cofnąć się do wersji 8.0.

O tym, co wydarzyło się wczoraj, wiedzą chyba wszyscy zainteresowani technologią. Nie dość, że Internet zalała fala prześmiewczych żartów na temat wyginających się, nowych phabletów od Apple, to jeszcze na domiar złego, wieczorna aktualizacja do iOS 8.0.1 okazała się totalną klęską. Po zainstalowaniu łatki, iPhone’y 6 i 6 Plus stały się… „nowymi iPod’ami Touch” – żartują internauci. Telefony pokazują komunikat „No service”, co oznacza nic innego, jak tylko całkowity brak zasięgu. Touch ID również przestało działać. Apple szybko wycofało nakładkę i już zapowiedziało kolejną. Mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez niespodzianek.

Firma z Cupertino podała instrukcję przywrócenia iOS 8 dla użytkowników iPhone’ów 6 i 6 Plus, którzy doświadczają ww. problemów po aktualizacji:

 1. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji iTunes.
 2. Podłącz iPhone do komputera i uruchom iTunes.
 3. Zrób backup w iTunes na swoim Macu lub PC. Kopie zapasowe z iCloud nie zostaną przywrócone na wcześniejszych wersjach systemu, włączając iOS 8.
 4. Pobierz plik odpowiadający twojemu telefonowi (link bezpośredni):
  iPhone 6
  * iPhone 6 Plus
 5. Poprzez iTunes wybierz plik, który pobrałeś:
  * Mac: Przytrzymaj klawisz Alt (Option) i naciśnij „Sprawdź uaktualnienia”
  * PC: Przytrzymaj Shift i naciśnij „Sprawdź uaktualnienia”
 6. Naciśnij „Aktualizuj”, aby zainstalować iOS 8 na swoim telefonie.

Dokładnie ten sam proces dotyczy tych, którzy chcą przywrócić iOS 7.1.2.

Jedyna różnica polega na tym, że należy pobrać pliki .ipsw odpowiednie dla swojego urządzenia STĄD.

Przypominam też, że zaleca się naładować baterię do co najmniej do 50% i pod żadnym pozorem nie odłączać urządzenia od komputera.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona