Jak użytkownicy w Polsce zabezpieczają swoje smartfony? 18
fot. Pexels

Jak użytkownicy w Polsce zabezpieczają swoje smartfony?

Nie wszyscy użytkownicy zabezpieczają swoje urządzenia, jednak robi to zdecydowana większość. Często jest bowiem tak, że zaraz po zakupie nowego smartfona klient od razu kieruje się w stronę najbliższego sklepu lub też stoiska z foliami, szkłami i etui. Jakie produkty więc najczęściej wybierają Polacy?

Jak wynika z przeprowadzonego przez CBOS badania, 92% dorosłych Polaków korzysta z telefonu komórkowego – 57% z nich ma smartfon, natomiast pozostałe 43% klasyczną komórkę, tzn. taką z małym ekranem i fizyczną klawiaturą alfanumeryczną. Użytkownicy najczęściej wykorzystują swoje sprzęty do dzwonienia (100%), wysyłania i odbierania SMS-ów (78%), robienia zdjęć (62%), korzystania z budzika (57%) i kalendarza (50%) oraz do przeglądania stron internetowych (45%) i sprawdzania prognozy pogody (43%).

To taki wstęp, teraz zaczyna się najciekawsze. Okazuje się bowiem, że Polacy bardzo dbają o swoje smartfony w porównaniu z mieszkańcami innych państw w Europie. Dokładniej rzecz ujmując, znajdujemy się – obok Belgów – na końcu stawki pod względem uszkadzania w jakikolwiek sposób posiadanych przez siebie urządzeń. Największymi psujami są Grecy, Włosi, Hiszpanie, Norwegowie, Anglicy, Irlandczycy i Szwedzi.

Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasze zamiłowanie do wszelkiego rodzaju akcesoriów ochronnych. Jak wynika z danych jednego ze sklepów, trudniących się ich sprzedażą, klienci zdecydowanie najchętniej wybierają etui na plecki (68% z kilkudziesięciu tysięcy transakcji w 2017 roku). Bardzo popularne jest też etui książkowe (19%). Pozostałe kupuje już o wiele mniej osób (etui z klapką – 6%, etui na tył i przód – 4%, etui bumper – 3%, etui uniwersalne – <1%).

Sklep również zauważa, że klienci, którzy wybrali etui na plecki, bardzo często dokupują także folię lub szkło hartowane na ekran, chociaż mimo wszystko większą popularnością cieszy się to ostatnie, ponieważ powinno lepiej chronić panel przedni (choć w praktyce różnie z tym bywa). Użytkownicy lubią też etui z nadrukiem.

Jak użytkownicy w Polsce zabezpieczają swoje smartfony? 19
fot. etuo.pl

Co prawda – jak wspomniałem – powyższe dane pochodzą tylko z jednego sklepu, jednakże – przynajmniej w mojej ocenie – dość trafnie przedstawiają sytuację na całym rynku. Najczęściej bowiem spotyka się właśnie smartfony z założonym etui na pleckach i przyklejoną folią lub szkłem na panelu przednim.

A Wy chronicie swoje smartfony? Jeżeli tak, to w jaki sposób? I ile mniej-więcej wydaliście na akcesoria? Preferujecie markowe, czy tańsze z portali aukcyjnych lub Chin?

Chronisz swój smartfon?

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2016/03/13/poradnik-czy-warto-stosowac-folie-ochronne/

Źródło: etuo.pl