Jak podkręcić Asusa Eee Pad Transformer do 1,6GHz?

Być może kilkoro z naszych Czytelników zakupiło tablet Asus Eee Pad Transformer gdzieś za granicą (bo przecież nie w Polsce!) i po kilku tygodniach użytkowania zaczęło im się wydawać, że urządzenie jest zbyt wolne. Całkiem niedawno pisaliśmy Wam o możliwości zwiększenia taktowania procesora z domyślnego 1GHz na 1,4GHz za pomocą poradnika znajdującego się na forum XDA. Według użytkowników podkręcony Transformer działał dużo szybciej, a benchmark Quadrant to potwierdził pokazując wynik o połowę lepszy od tego zapisanego przed modyfikacją (około 4300 punktów).

Jeżeli jednak 1,4GHz Wam nie wystarcza i chcecie dodać kolejne 200MHz i wycisnąć siódme poty z tabletu, poniżej znajdziecie poradnik, który pokaże Wam, jak zwiększyć częstotliwość taktowania procesora Asusa Eee Pad Transformer do imponującego 1,6GHz.

Wymagania:

Poradnik:

1. Upewnij się, że Twój Transformer jest zrootowany i ma zainstalowaną aplikację Recovery. Więcej informacji na temat rootowania znajdziesz tutaj, a o Recovery poczytasz tutaj. Po zrootowaniu urządzenia program ROM Manager (służący do instalacji zmodyfikowanego oprogramowania) i kompatybilny ClockWorkMod Recovery możesz pobrać z Android Market.

2. Pobierz plik ZIP ze zmodyfikowanym oprogramowaniem. Znajdziesz go w akapicie „Wymagania” lub tutaj.

3. Podłącz tablet do komputera i użyj karty microSD w trybie dysku wymiennego (pendrive’a).

4. Zrestartuj Transformera w Recovery. Możesz to zrobić za pomocą przycisków albo programu ROM Manager.

5. W trybie Recovery stwórz kopię Nandroida za pomocą opcji Backup / Restore. To nie jest konieczne, ale przezorny zawsze ubezpieczony, nieprawdaż?

6. Po stworzeniu kopii zapasowej systemu, w menu głównym Recovery wybierz opcję Install Zip From SD Card, by zainstalować oprogramowanie z karty pamięci.

7. W kolejnym menu wybierz plik TF101-05-27-0620-SPICY-MEATABALL.zip i przeflashuj urządzenie.

8. Po zakończonym flashowaniu zrestartuj urządzenie.

9. Gdy Transformer uruchomi się ponownie, przejdź do Android Marketu i pobierz aplikację SetCPU.

10. Uruchom program SetCPU. Tutaj możesz ustawić częstotliwość taktowania procesora według gustu i potrzeb. Pamiętaj, że im wyższa wartość, tym mniejszy czas działania na baterii!

UWAGA!
Powyższy poradnik pochodzi ze strony RedmondPie. Nie jestem jego autorem, a jedynie tłumaczem.
Wszelkich modyfikacji dokonujesz na własną odpowiedzialność!

To tyle! Dajcie znać, jak chodzi Wasz Transformer po modyfikacji. Czy różnica w prędkości działania jest zauważalna? Jak się ma czas pracy na akumulatorze?

źródło
źródło