Jak mogłoby wyglądać Ubuntu na tablecie? - Tabletowo.pl
Ważne

Jak mogłoby wyglądać Ubuntu na tablecie?

Tabletowo.pl Jak mogłoby wyglądać Ubuntu na tablecie? Ciekawostki Koncepcje

W obcowaniu z nowymi systemami operacyjnymi jest coś niezwykłego. Być może jest to dreszczyk podekscytowania związany z poznawaniem ich najdrobniejszych sekretów, albo znudzenie poprzednim i chęć urozmaicenia sposobu pracy. Cokolwiek by za tym nie stało, uwielbiam próbować tego, z czym jeszcze nie miałem kontaktu. Jednym z odkryć, które na zawsze zapamiętam, był system Ubuntu Linux, który okazał się rewelacyjną alternatywą dla Windowsa, z którym pracuję na co dzień. W momencie premiery dedykowanego mu interfejsu Unity, marzyłem aby zadebiutował na tabletach. Choć wielokrotnie to zapowiadano, Ubuntu nigdy nie zagościło na „dachówkach”. Niemniej jednak, miłośnicy tej idei nie przestają żywić nadziei. Jeden z nich, Caleb będący również użytkownikiem portalu DeviantArt, stworzył projekt interfejsu systemu Ubuntu na tablety, który nie tylko przyciąga oko, ale również wydaje się być bardzo funkcjonalnym.

Caleb, spiceofdesign na DeviantArt, w następujący sposób opisuje stworzony przez siebie projekt:

Pierwszy ekran to ekran blokady, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale ma klawiaturę numeryczną służącą do wpisania hasła.

Drugi ekran to centrum domowe. Ma kilka różnych widoków i ikony służące do przełączania się pomiędzy nimi (dom, aplikacje, wyszukiwanie, otwarte aplikacje – znika, gdy żadne aplikacje nie są otwarte, dokumenty, zdjęcia, muzyka, wideo i ustawienia). Do ekranu można dodać więcej widoków, na przykład pobrane pliki lub sieci społecznościowe. Na górze widnieje belka z tytułem i wskaźnikami, a pośrodku otwarte aplikacje.

Trzeci – to standardowy widok otwartej aplikacji.

Przyglądając się projektowi spiceofdesign, można dostrzec wiele elementów interfejsu, którzy doskonale sprawdziłyby się na tablecie. Są to duże ikony, wyraźne belki, intuicyjne menu oraz minimalistyczny, lecz elegancki schemat kolorystyczny.

Jak Wam się podoba wizja artysty? Czy chcielibyście korzystać z tabletu z systemem Ubuntu wyposażonym w taki interfejs?

via OMG Ubuntu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona