Jak dzieci korzystają z tabletów? (infografika) - Tabletowo.pl

Jak dzieci korzystają z tabletów? (infografika)

Tabletowo.pl Jak dzieci korzystają z tabletów? (infografika) Apple Ciekawostki

Tablety internetowe powoli przestają być drogą zabawką dla dorosłych. Ponieważ ich ceny spadają, na zakup tabletów może pozwolić sobie coraz większa liczba ludzi. Wśród nich są profesjonaliści, którzy korzystają z nich w pracy, konsumenci treści przeglądający internet, oglądający filmy i grający w gry w domu oraz… dzieci. Z myślą o tych ostatnich powstało kilka interesujących urządzeń, aczkolwiek to iPad zdobył serca najmłodszych.

W ostatnim kwartale 2011 roku odnotowano dziewięcioprocentowy wzrost popularności tabletów wśród dzieci w wieku poniżej 12 lat. Niespełna 80% wykorzystuje te urządzenia tylko do grania, prawie 60% do nauki, 55% do rozrywki w czasie podróży (multimedia i gry), 43% do oglądania seriali, niewiele ponad 40% do rozrywki w restauracji (naprawdę?) oraz zaledwie 15% do kontaktu z bliskimi.

Tabletowo.pl Jak dzieci korzystają z tabletów? (infografika) Apple Ciekawostki

Jak wynika z wyników badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen, dzieci bawią się tabletami internetowymi, dzięki czemu we wczesnym wieku zaznajamiają się nowoczesną technologią. Z jednej strony to bardzo dobrze, ponieważ komputery i zaawansowane telefony są wszędzie wokół nas i stały się narzędziami codziennego użytku, z drugiej natomiast udostępnianie najmłodszym tak drogich i skomplikowanych zabawek może budzić kontrowersje. W zależności od punktu widzenia, to zjawisko można nazwać zarówno cudownym, jak i niepokojącym. Apple iPad, za sprawą dziesiątek tysięcy wyjątkowych aplikacji, jest wspaniałym urządzeniem, które może pomóc w rozwoju osobowości i kreatywności dziecka. Jeżeli jednak pociecha będzie korzystać z niego zbyt często i za bardzo się do niego przyzwyczai, może to skończyć się uzależnieniem i zastąpieniem pracy własnego mózgu pracą procesora tabletu.

W wieku 12 lat czytałem bardzo dużo książek. Gdybym już wtedy miał iPada, jak bardzo innym człowiekiem byłbym dziś?

via AppChronicles, zdjęcie tytułowe: apolloKIDZ

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona