Jak często i w jakim celu Polacy korzystają z tabletów? | Tabletowo.pl

Jak często i w jakim celu Polacy korzystają z tabletów?

Dołącz do dyskusji 0

Zewsząd dochodzą nas głosy, że tablety umierają i za jakiś czas nikt z nich nie będzie korzystał. Tymczasem, jak pokazują najnowsze badania, aż tak źle nie jest, przynajmniej w naszym kraju. Polacy bowiem dość chętnie ich używają do różnych celów.

Jak wynika z przeprowadzonego przez agencję SW Research na grupie osób od 15 do 45 lat badania, aż 69% użytkowników sięga po tablet przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej robi to w domu (76,2%) oraz w podróży (51,2%). Nieco rzadziej natomiast w pracy (29,9%) oraz w szkole/na uczelni (16,9%). Okazuje się też, że mężczyźni nieco częściej korzystają z tabletu niż kobiety, choć różnica nie jest jakaś specjalnie pokaźna (70,9% versus 67%).

Najpopularniejszymi powodami, dla których użytkownicy sięgają po tablet, jest chęć zajęcia wolnego czasu (44,3%), chęć relaksu (40,1%) oraz chęć szybkiego sprawdzenia jakiejś informacji 39,6%). Co piąty badany daje także tablet swojemu dziecku, aby zająć im czas, a co czwarty do zabawy.

W ponad połowie gospodarstw domowych (52,8%) tabletu używają wszyscy domownicy. Najczęściej korzystają oni z przeglądarki internetowej, poczty e-mail, aplikacji społecznościowych (najpopularniejsze to Facebook i YouTube) oraz programów, służących do zakupów w sieci. Sporej części badanych urządzenie to służy także jako narzędzie do grania w gry i oglądania filmów.

Badanie przeprowadziła agencja SW Research na zlecenie Huawei Polska.

Źródło: informacja prasowa Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona