Jak będzie wyglądać przęglądarka internetowa i część interfejsu na Librem 5? Mamy pierwsze screenshoty | Tabletowo.pl

Jak będzie wyglądać przęglądarka internetowa i część interfejsu na Librem 5? Mamy pierwsze screenshoty

Dołącz do dyskusji 0

Librem 5 to smartfon, który będzie bazował na kompletnie nowym systemie, przynajmniej w świecie mobilnym. Zapewne wielu z Was ciekawi, jak ten OS będzie wyglądał. Właśnie zostały udostępnione zrzuty ekranu, które ukazują nowy interfejs. Jak się prezentuje? Moim zdaniem nieźle.

Baza mobilnych aplikacji, które będą dostępne na Librem 5 będzie, czego wszyscy się spodziewamy, niewielka. Użytkownik będzie musiał wtedy korzystać z wersji przęglądarkowych programów, a do tego jest potrzebna – a jakże – dobra przęglądarka internetowa. Na tym smartfonie domyślną będzie GNOME Browser (Epiphany). Jeden z deweloperów (Adrien Plazas) rozpoczął pracę nad tym produktem i jak na ten moment przeglądarka wygląda tak:

No cóż. Wygląd ten sprawia, że z pewnym zażenowaniem wracamy do roku 2011, kiedy to niektóre aplikacje prezentowały się właśnie w ten sposób. Pamiętajmy jednak, że nie jest to finalna wersja produktu. Również marka Purism może zmienić nieco wygląd Epiphany.

Mamy także kilka zrzutów ekranu, które ukazują interfejs systemu PureOS z Phosh, czyli mobilnym środowiskiem bazującym na GNOME.

Interfejs nie wygląda na jakiś szczególnie oryginalny, a jest jednak tym, czego się mogliśmy spodziewać. Warto jednak zaznaczyć, że wygląda on bardzo ładnie i spójnie. Mnie osobiście nieco przypomina piękne czasu 2013 roku, kiedy to najnowszym Androidem był KitKat.

Aplikacja kontaktów

Co ciekawe, Phosh, w odróżnieniu od nakładek systemowych na Androidzie, nie będzie tylko dla smartfonów marki Purism. Firma udostępni to środowisko i w przyszłości każdy smartfon z Linuksem będzie mógł mieć ten interfejs. Jest to bardzo ciekawe i choć w świecie desktopowego Linuksa nie jest to nic nowego, tak jeśli chodzi o dział mobilny to istna nowość.

Źródło: OMG!Ubuntu, Purism

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona