Jak Amerykanie zareagowali na nowe iPhone’y? | Tabletowo.pl

Jak Amerykanie zareagowali na nowe iPhone’y?

Dołącz do dyskusji 0

W naszym kraju reakcje na nowo zaprezentowane iPhone’y były raczej umiarkowane – przynajmniej tak można powierzchownie to odczytać na podstawie komentarzy pod artykułami o nowościach od Apple. Entuzjazmu nie wzbudziła ani cena, ani brak jakichkolwiek poważniejszych zmian względem poprzednika. Jak zatem zareagowali Amerykanie?

Prawie połowa Amerykanów polubiła nowe iPhone’y

Dzięki ankiecie sporządzonej przez Harris Poll na podstawie odpowiedzi 1001-osobowej próby reprezentatywnej, możemy stwierdzić, co następuje. 26% ankietowanych osób uznało nowe iPhone’y jako urządzenia ekscytujące, a 22% za innowacyjne. Ale znalazły się również osoby krytykujące nowości od giganta z Cupertino – 9% ankietowanych uznało je za nudne, a kolejne 9% określiło je mianem rozczarowujących. 5% ankietowanych stwierdziło, że nowości wprowadzają zamieszanie, a 2% to osoby uważające, że iPhone’y nie spełniły ich oczekiwań.

iPhone XR (fot. Apple)

Generalizując otrzymane wyniki – 48% Amerykanów opowiada się pozytywnie za nowymi iPhone’ami, z kolei 25% odnosi się do nich negatywnie. Idąc dalej, aż 28% przyznało, iż nowe iPhone’y były dokładnie takie, jak się spodziewali. Ale na tym badanie się nie zakończyło. Kolejną ciekawą kwestią było oczywiście odniesienie się do ceny urządzeń.

Cena gra rolę

Ankieterzy Harris Poll zapytali osoby biorące udział w ankiecie o chęć wymiany na nowsze modele XS oraz XS Max. Co ciekawe, 11% osób zgłaszających taką chęć natychmiast zmieniła zdanie, gdy przypomniano im o cenach nowych smartfonów. Z kolei nikt z ankietujących zgłaszających chęć zakupu iPhone’a XR nie zmienił swojej decyzji, nawet po przypomnieniu wyceny urządzenia.

fot. Apple

Które modele chcą zatem kupić Amerykanie? Zdecydowana większość, bo aż 30% ankietowanych odpowiedziało, iż zdecyduje się na iPhone’a XR. Niewątpliwy wpływ ma zapewne cena – XR kosztuje bowiem o 250$ mniej, niż wyposażony w OLED-owy ekran iPhone XS. Z kolei 24% ankietowanych zgłosiło chęć zakupu iPhone’a XS, a 23% osób zamówi większy model, iPhone’a XS Max.

Ciekawe jakie wyniki otrzymalibyśmy, gdyby podobna ankieta została przeprowadzona w Polsce… jak myślicie?

Źródło: 9to5Mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona