Jade Empire – świetne RPG od twórców Mass Effect już na iPhone’ach

Firma Aspyr, która stała się znana z konwersji na urządzenia mobilne znakomitego Star Wars: Knights of the Old Republic, sięgnęła po kolejną perełkę od BioWare. Jade Empire to klimatyczny, orientalny Role-Play, który od paru dni jest dostępny dla urządzeń z iOS na pokładzie.

Dokładnie – w Jade Empire będą mogli zagrać na razie tylko posiadacze iPhone’a, iPada i iPoda Touch, jednak jeśli Aspyr zdecyduje pójść ścieżką, jaką wyznaczyli wydając SW: KOTOR, to istnieje spora szansa, że gra będzie miała swoją premierę również na Androida.

Pierwsza jej premiera miała miejsce w 2005 roku na konsoli Xbox. Dwa lata później grę przeportowano na komputery PC, przy okazji dorzucając kilka dodatkowych postaci i misji oraz usprawniając rozgrywkę pod wieloma innymi aspektami. Wersja ta zyskała nazwę Jade Epimpire: Special Edition. Być może niektórzy z Was mogli ją testować, gdyż w zeszłym roku można było ją pobrać za darmo w akcji Specjalny Prezent na platformie Origin. Niestety, kto tego nie zrobił wtedy, stracił szansę na zdobycie jej za darmo.

Pierwsze recenzje aplikacji są bardzo przychylne. Poprawiono sterowanie w stostunku do Knights of the Old Republic, dodano obsługę padów i umożliwiono zapisywanie stanu gry w iCloud.

Gra kosztuje jakieś 42 złote i jest to tytuł premium, czyli bez mikropłatności. To sporo, jednak jest to tytuł, którego nie da się przejść w kilka godzin. Ja chyba poczekam na wersję na Androida i jakieś obniżki.

 

źródło: gramynawynos.pl, slashgear.com