Nie potrafisz nawet pisać na smartfonie podczas spaceru. Więc dlaczego używasz go za kółkiem? | Tabletowo.pl

Nie potrafisz nawet pisać na smartfonie podczas spaceru. Więc dlaczego używasz go za kółkiem?

Dołącz do dyskusji 0

Wydaje się, że nie uda się oduczyć ludzi pisania wiadomości na smartfonie, podczas gdy prowadzą samochód. Ale to nie znaczy, że nie warto próbować.

W Stanach zjednoczonych wzrasta liczba osób, które ponoszą śmierć na drogach. W 16% wypadków zaangażowane są smartfony i fakt, że podczas korzystania z nich kierowcy są rozproszeni.

W Polsce w 2015 roku za niezgodne z przepisami używanie telefonów za kółkiem ukarano 119 548 osób. W zeszłym roku wynik ten był podobny. To jednak nic w porównaniu do tego, ilu ludziom udaje się uniknąć mandatu lub kolizji. Według szacunków Policji, dotyczy to nawet kilkudziesięciu tysięcy kierowców dziennie.

Ciekawą kampanię przeciwko pisaniu wiadomości za kółkiem rozpoczęto w Republice Południowej Afryki. Zamiast epatować dramatycznym nastrojem i wpływać na uczucia smutną muzyką wygrywaną na smyczkach lub pianinie, Western Cape PSA posługuje się humorem.

Akcja została utworzona po to, by zwiększyć świadomość kierowców. Zwłaszcza młodych, którzy nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na jakie narażają siebie i innych, kiedy podczas jazdy dają się rozproszyć smartfonowi. Albo je bagatelizują.

Polecam obejrzeć spot do końca.

źródło: cnet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona