iRiver szykuje tablet o niezbyt wyszukanej nazwie Tab - Tabletowo.pl

iRiver szykuje tablet o niezbyt wyszukanej nazwie Tab

Tabletowo.pl iRiver szykuje tablet o niezbyt wyszukanej nazwie Tab Nowości Plotki / Przecieki

Firma iRiver znana jest głównie z produkcji przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Okazuje się jednak, że ma ambicje, by zdobyć trochę klientów na innych, bardziej multimedialnych rynkach (podobnie jak Creative). Do sieci przeciekły pierwsze informacje na temat dwóch planowanych urządzeń firmy, pracujących w oparciu o Androida: smartfonu Vanilla i tabletu iRiver Tab ILT-MX100, któremu poświęcimy chwilkę uwagi.

Znane parametry techniczne urządzenia iRiver Tab są niepełne, więc nie możemy wystawić mu jakiejkolwiek ostatecznej oceny. Aczkolwiek po poznaniu wersji Androida, pod kontrolą którego pracuje, można stwierdzić, że nie będzie to tablet z górnej półki, a raczej dla klientów z niezbyt wypchanymi portfelami. Został bowiem wyposażony w system operacyjny Android w jednej ze starszych wersji – 2.2.

Urządzenie ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 7″ – aczkolwiek tu wielką niewiadomą jest rozdzielczość (prawdopodobnie jednak popularne 800 x 480 pikseli), aparat o rozdzielczości 5 Mpix, 16GB pamięci, którą będzie można rozszerzyć o 32GB dzięki slotowi kart SD (do 32GB), GPS, Bluetooth oraz WiFi.

A skoro wspomniałam na początku o smartfonie iRiver, kilka słów na jego temat. Model Vanilla ma być wyposażony w ekran o przekątnej 3,5″, procesor o taktowaniu 800MHz, kamerkę do połączeń wideo, 4GB pamięci a całość ma pracować pod kontrolą Androida 2.2. W skrócie: typowy smartfon dla mas, którego cena nie powinna być zbyt wysoka.

Na razie nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce oficjalna prezentacja urządzeń iRiver.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona