iPhone’a wcale tak szybko nie naładujesz | Tabletowo.pl

iPhone’a wcale tak szybko nie naładujesz

Dołącz do dyskusji 0

Jak szybko można naładować baterię smartfonu? Popularne poradniki, które znajdziemy w internecie często radzą, aby korzystać z innych ładowarek niż te dołączane przez producenta. No to sprawdźmy czy jest tak w rzeczywistości.

Szukając informacji o poprawieniu działania baterii w iPhone’ach i szybszym ładowaniu akumulatora często spotykam się z poradą, aby skorzystać z innej ładowarki. Według licznych poradników, jeżeli skorzystamy np. z ładowarki do iPada – bateria telefonu zostanie doładowana znacznie szybciej niż w przypadku oficjalnej.

Jak jest naprawdę? Serwis PhoneArena postanowił sprawdzić czy rzeczywiście poradniki, jakie często możemy znaleźć w sieci, są prawdziwe. Przetestowano w sumie 5 ładowarek dla iPhone’ów, w tym oficjalną, dołączaną przez Apple’a do telefonu, ładowarkę dla iPada, a także MacBooka Air czy port USB laptopa i Samsunga. Wyniki są bardzo ciekawe.

Mimo różnic mocy zasilania oferowanej przez poszczególne ładowarki (mierzonej w amperach), różnice w czasie ładowania akumulatora iPhone’a są… niewielkie. W rzeczywistości – przynajmniej, w testach serwisu źródłowego – nie ma większego znaczenia, z jakiej ładowarki dla telefonu korzystamy. Zresztą, zobaczcie sami, jak prezentują się wyniki:

Ładowarka Maksymalna wartość wyjściowa prądu Czas ładowania
iPhone 6s 1 A (amper)
5 W (wat)
150 minut
USB
(port laptopa)
2.1 A
10.5 W
136 minut
iPad 2 Air 2 A
10 W
135 minut
MacBook Air
(2013 r.)
1,1 A
5,5 W
147 minut
Samsung power bank
(10,000mAh)
2,1 A
10,5 W
155 minut

Skąd takie wyniki? W dużej mierze ze względu na mechanizmy wbudowane w nowoczesne smartfony. Mają one często – tak jest np. w przypadku iPhone’a 6s – swego rodzaju ograniczniki, które po naładowaniu np. do 80% baterii zmniejszają pobór prądu. Ma to na celu ochronę baterii przed uszkodzeniem. Efekt uboczny jest taki, że ładowanie telefonu przebiega bardzo podobnie bez względu na rodzaj ładowarki, z jakiej skorzystamy.

źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona