iPhone XR

iPhone XS i XS Max z problemami wieku dziecięcego. Użytkownicy skarżą się na słaby zasięg sieci komórkowej i WiFi

Niespełna dwa tygodnie temu odbyła się konferencja Apple, na której zostały zaprezentowane nowe smartfony: iPhone XS, XS Max oraz XR. Niestety, jak to bywa ze świeżymi urządzeniami, nowe iPhony mają problemy wieku dziecięcego. Okazuje się, że wielu świeżo upieczonych nabywców skarży się na kłopoty z zasięgiem sieci komórkowej i WiFi. 

Serwis SpeedSmart przeprowadził badania, które wykazały ciekawe wnioski. Okazało się, że iPhone XS jest w stanie realnie obsłużyć znacznie większe prędkości transmisji danych WiFi i LTE, niż ubiegłoroczny iPhone X. Warto dodać, że ekipie z iFixit już udało się zajrzeć pod obudowę nowego flagowca od Apple – okazuje się, że producent z Cupertino użył nowej anteny, która znalazła swoje miejsce wzdłuż dolnej części telefonu. Patrząc na te informacje, aż nie chce się wierzyć, że mogą występować jakiekolwiek problemy z obszarem łączności, prawda?

Reklama

Jednak użytkownicy na portalu pomocy Apple donoszą, że mają problemy ze słabym zasięgiem sieci komórkowej i WiFi, a także niskimi prędkościami przesyłu danych. Co ważne, tego typu błędy nie występują w tym samym czasie na starszych smartfonach producenta. Dodatkowo, patrząc na alternatywne portale można spotkać się z podobnymi doniesieniami od osób z różnych części USA, którzy korzystają z usług przeróżnych operatorów komórkowych.

iPhone XS i iPhone XS Max (fot. Apple)

Jak to bywa przy niedogodnościach na większą skalę, pojawiły się już różne domniemania. Najczęściej pojawia się sformułowanie „uścisk śmierci”, które opisuje zjawisko trzymania smartfona w nieprawidłowy sposób. W 2010 i 2011 roku na podobny problem cierpiał iPhone 4, który nawet doczekał się poprawionej wersji dla sieci Verizon. Na razie producent przewiduje aktualizację, która miałaby zlikwidować niedogodności.

Czyżby ten rok szykował dla nas nową odsłonę afery Antenna-Gate? Ciekawe, czy internetowe trolle na forach internetowych już zaczęły szykować porady dla zdesperowanych sadowników – było ładowanie mikrofalówką, była wodoodporność dodana systemowo, być może już czas na naprawę zasięgu piekarnikiem? ;)

*na grafice tytułowej znajduje się iPhone XR

Źródło: The VergeReddit