iPhone X miał być dostępny też w złotym kolorze, ale już raczej nie będzie. Tak jednak by wyglądał - Tabletowo.pl

iPhone X miał być dostępny też w złotym kolorze, ale już raczej nie będzie. Tak jednak by wyglądał

Jak wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, iPhone X dostępny jest tylko w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej (z białymi pleckami) i „gwiezdna szarość”. Apple przygotowywało jeszcze jedną, złotą, ale ostatecznie nie zdecydowało się jej wypuścić na rynek. W sieci pojawiły się jednak jej zdjęcia, więc możemy zobaczyć, jak miał ten wariant wyglądać i przekonać się, czy mamy czego żałować, że nie ma go w sprzedaży.

Widoczne w tym artykule zdjęcia pochodzą z FCC, czyli amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Każdy smartfon przed wprowadzeniem na rynek musi do niej trafić na testy, aby agencja mogła przyznać mu stosowne certyfikaty – bez nich żadne urządzenie nie może pojawić się w sprzedaży.

iPhone X naturalnie też został wysłany do FCC, lecz niespodzianką jest, że Apple dostarczyło smartfon właśnie w złotej wersji kolorystycznej. Odcień jest bardzo podobny do tego, w jakim dostępne są złote iPhone’y 8 i 8 Plus. To, co jubileuszowego iPhone’a od nich odróżnia, to fakt, iż ramka nie jest aluminiowa, tylko ze stali nierdzewnej.

Powyższe zdjęcia są jednoznacznym dowodem na to, że Apple planowało wypuścić na rynek iPhone’a X w trzech wersjach kolorystycznych. Plan mógł być też taki, żeby tę trzecią, złotą właśnie, udostępnić nieco później, aby znów zwrócić uwagę klientów uwagę na ten model, gdyż to niezwykle popularna praktyka. Aktualnie jednak jest już mało prawdopodobne, aby jubileuszowy iPhone w złotej obudowie trafił do sprzedaży, gdyż wszyscy zaczynają już czekać na premierę tegorocznych modeli.

Co ciekawe, jeszcze przed oficjalnym debiutem iPhone’a X naczelny analityk od Apple, Ming-Chi Kuo z KGI Securities informował, że koncern z Cupertino faktycznie ma w planach złotą wersję tego smartfona, ale z uwagi na problemy w produkcji wypuści go na rynek nieco później. Najwyraźniej jednak nie udało się ich wystarczająco wcześnie rozwiązać, aby wprowadzić taki model do sklepów. Co ciekawe, winowajczynią miała być wspomniana wcześniej przeze mnie ramka ze stali nierdzewnej – najwyraźniej nie tak łatwo sprawić, aby polubiła się ona ze złotem.

Mimo wszystko istnieje duże prawdopodobieństwo, że złoty iPhone X będzie, ale Apple zaprezentuje go razem z dwoma pozostałymi, tegorocznymi iPhone’ami – w przeszłości pojawiły się bowiem takie doniesienia. Więcej na ten temat przeczytacie w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również:

Złoto, złoto, więcej złota! Tegoroczny iPhone X Plus może być tak prestiżowy, jak żaden iPhone dotąd

Recenzja iPhone’a X – chyba spłynęło na mnie trochę “emejzingu”

Źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona