smartfon iPhone X smartphone
(fot. Tabletowo.pl)

Czy ktoś jest zaskoczony? iPhone X już teraz jest bardziej popularny niż iPhone 8

Kiedy Apple ogłosiło, że między wprowadzeniem na rynek iPhone’a 8 a pojawieniem się na półkach sklepowych iPhone’a X będzie przerwa, niektórzy mieli pewne obawy. Dotyczyły tego, czy iPhone X będzie dla ludzi na tyle wartościowym sprzętem, że pogodzą się nie tylko z wysoką ceną, ale też dłuższym czasem oczekiwania na sprzęt. Chyba bezpodstawnie.

Dane z firmy analitycznej Mixpanel ukazują, że iPhone X zdecydowanie wyprzedził iPhone’a 8 i 8 Plus pod względem liczby używanych urządzeń. Mimo, że jubileuszowy smartfon Apple miał miesięczne „tyły”, to nadrobił straty z nawiązką i aktualnie jest najpopularniejszym iPhonem obecnej generacji.

Według wykresu udostępnionego przez Business Insider, iPhone X stanowi 4,76% wszystkich używanych smartfonów Apple. iPhone 8 Plus z wynikiem 3,59% oraz iPhone 8 z 2,78% pozostały z tyłu i całkiem możliwe, że nie wyprzedzą już iPhone’a X w tego typu statystyce.

Należy zauważyć, że dane dostarczone przez Mixpanel nie dotyczą sprzedaży iPhone’ów, a obrazują liczbę użytkowników, którzy korzystają z oprogramowania, z którego firma może zbierać dane do analizy. Nie wydaje mi się, żeby zakłamywały one rzeczywistość, ale stan faktyczny może nieco różnić się od podanych wyżej informacji. Jednocześnie jest mało prawdopodobne, żeby nagle okazało się, że to jednak iPhone 8 jest popularniejszy od iPhone’a X – różnica jest na tyle znacząca, że pewnie będzie pogłębiać się wraz z upływem czasu.

Na wykresie widzimy też pełniejszy obraz aktualnego udziału poszczególnych generacji iPhone’ów w ich ogólnej liczbie. iPhone 7 i 7 Plus nadal mają sporo użytkowników, a zdecydowana większość ajfonowców używa urządzeń z roku 2015 lub starszych. Interesujące, jak te proporcje będą się zmieniać w następnych miesiącach.

 

źródło: Business Insider przez BGR