#ToUczucieGdy masz iPhone’a X za prawie 5 tysięcy złotych, ale nie możesz odebrać połączenia. Znasz to? | Tabletowo.pl

#ToUczucieGdy masz iPhone’a X za prawie 5 tysięcy złotych, ale nie możesz odebrać połączenia. Znasz to?

Dołącz do dyskusji 0

Gdyby się tak poważnie zastanowić, to sprzęt za prawie pięć tysięcy złotych powinien nie tylko być smartfonem, ale przy okazji jeszcze tańczyć i śpiewać. Tymczasem iPhone X nie dostarcza takich rozrywek, a do tego zdarza mu się zapomnieć, że musi przede wszystkim spełniać rolę telefonu. Wielu użytkowników skarży się bowiem, że nie może odebrać połączenia przychodzącego.

Żarty żartami, ale sprawa naprawdę jest poważna. To znaczy nie na tyle, aby ogłaszać aferę na miarę tej, w której chodziło o umyślne spowalnianie iPhone’ów z bardziej wyeksploatowanymi bateriami, lecz faktem jest, że wielu właścicieli iPhone’a X zgłasza, że nie może odebrać połączenia przychodzącego. Co ciekawe, słyszą oni dźwięk dzwonka, ale na ekranie smartfona zielona słuchawka pojawia się ze sporym, nawet dziesięciosekundowym opóźnieniem, chociaż zdarza się również, że nie ma jej do samego końca.

Krótkie dochodzenie wykazało jednak, że nie tylko właściciele iPhone’a X mają takie problemy, użytkownicy innych iPhone’ów także się na to skarżą. Główną winą obarczono więc aktualizację do iOS 11, która od samego początku zbiera dość… mieszane opinie. W niektórych przypadkach pomaga ponowne uruchomienie smartfona, aczkolwiek też nie zawsze. Zdarza się również, że po restarcie problem ustępuje, ale po kilku połączeniach pojawia się na nowo.

Serwis źródłowy poprosił Apple o komentarz i uzyskał odpowiedź, że producent przygląda się tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że głównym winowajcą jest oprogramowanie, więc istnieje nadzieja, że problemu da się pozbyć aktualizacją. I oby tak było, bo przecież telefonowanie to mimo wszystko podstawowa funkcja smartfona…

Polecamy również:

Recenzja iPhone’a X – chyba spłynęło na mnie trochę “emejzingu”

Źródło: The Financial Times przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona