W Polsce nie kupimy iPhone’a z Dual SIM, a z Azji nikt go raczej ściągać nie będzie | Tabletowo.pl

W Polsce nie kupimy iPhone’a z Dual SIM, a z Azji nikt go raczej ściągać nie będzie

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno pojawiły się informacje, że Apple w końcu przekona się do Dual SIM i wyposaży w dwa sloty na karty SIM tegoroczne iPhone’y. Według najnowszych doniesień aż tak kolorowo nie będzie, bowiem zaoferuje go tylko jeden model i to wyłącznie na jednym rynku.

Jak informuje tajwański serwis United Daily News, w fabrykach Foxconnu produkowane są cztery modele dla Apple. Noszą one oznaczenia 801, 802, 803 i 804. Pod pierwszymi dwoma mają ukrywać się iPhone’y z ekranami OLED i ramką ze stali nierdzewnej (5,8″ i 6,5″), natomiast pod dwoma ostatnimi smartfon z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD i aluminiową ramką.

Dlaczego jednak jeden model ma aż dwa oznaczenia? Ano podobno dlatego, że jeden z nich ma tylko jeden slot na kartę SIM, natomiast drugi dwa. Serwis źródłowy przy okazji podaje, że Apple zdecydowało się na Dual SIM standby. Szkoda, że nie będzie on aktywny, lecz – szczerze mówiąc – i tak się takiego nie spodziewałem, bowiem to dodatkowe koszty, a koncern z Cupertino ich nie lubi.

Jak wspomniałem, 6,1-calowy iPhone z Dual SIM trafi najprawdopodobniej tylko na jeden rynek. Większość – jeśli nie wszyscy – z pewnością od razu domyślili się, że chodzi o Chiny. W tym kraju jest to niemal standard, że mieszkańcy korzystają z dwóch kart SIM – dlatego wszystkie smartfony producentów z Państwa Środka od zawsze (a przynajmniej odkąd pamiętam) mają Dual SIM.

Chociaż wydaje się to kontrowersyjnym posunięciem, to dla Apple może być ono strategiczne i przynieść sporo korzyści, bowiem Chiny to ogromny rynek. Część z Was może pomyśleć, że Indie są niewiele mniejszym i Hindusi również ochoczo korzystają z Dual SIM, lecz prawda jest taka, że iPhone’ów sprzedaje się tam relatywnie niewiele.

Nie ukrywam, że jestem zawiedziony powyższymi doniesieniami, ponieważ klienci na całym świecie powinni dostać możliwość korzystania z Dual SIM. Fakt, w krajach rozwiniętych może nie jest on tak popularny, jak w Chinach, ale przecież niejeden klient mógłby dzięki temu mieć dwa numery (prywatny i firmowy) w jednym urządzeniu, co znacząco ułatwiłoby mu życie.

Cóż, Samsung również dość późno wprowadził smartfony z Dual SIM do Europy, więc pewnie w przypadku Apple będzie podobnie – kiedyś iPhone z dwoma slotami na kartę SIM trafi na Stary Kontynent, ale zapewne dopiero za kilka lat.

*Zdjęcie tytułowe pochodzi z porównania Samsungów Galaxy Note 8 i Galaxy S8+

Źródło: United Daily News dzięki VentureBeat

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona