iPhone 8 w 3 wersjach z ekranem OLED

Mamy kolejne przecieki dotyczące przyszłorocznej premiery smartfonów firmy Apple. Zdaniem analityków zespół Tima Cooka pracuje nad 3 modelami iPhone’a 8. Potwierdzają się też wiadomości, że telefon będzie posiadał ekran OLED.

Reklama

Producentem ekranów OLED na potrzeby iPhone’a 8 ma być firma Sharp – twierdzi firma Nikkei. Smartfon ma być dostępny w 3 wersjach, w tym jednej 5-calowej. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, iPhone 8 będzie posiadał ekran w całości lub niemal w całości będący bezramkowym wyświetlaczem. Podobnie jak zaprezentowany niedawno Mi Mix chińskiej firmy Xiaomi.

Reklama

Co ciekawe, ekrany OLED firmy Sharp mają być produkowane w Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma ma większość fabryk w Japonii, jednak w związku z potężnym zamówieniem z Cupertino, planuje przenosiny części produkcji do USA. Ciekawe, jak to zostanie połączone z produkcją pozostałych komponentów iPhone’ów, które produkowane są w Chinach i na Tajwanie?

iPhone 8 ma być też przełomem dla Apple’a jeżeli idzie o innowacyjność. Jak zauważają nie tylko analitycy, firma z Cupertino od jakiegoś czasu drepcze w miejscu. Prezentowane kolejne urządzenia nie różnią się specjalnie od poprzedników i nie wnoszą wiele, zwłaszcza zestawione z dokonaniami konkurencji. No i z oczekiwaniami publiczności, która domaga się ciągłych nowości i usprawnień w telefonach.

Apple stoi więc przed poważnym, być może przełomowym wydarzeniem. Jeżeli będzie w stanie przekonać odbiorców, że nie boi się inwestować w rozwój i przedstawiać innowacyjne produkty – może spokojnie patrzeć w przyszłość. W przeciwnym razie… Cóż, na razie Apple jest w komfortowej sytuacji i może pozwolić sobie na jeszcze kilka tłustych lat. Konkurencja jednak nie śpi i wkrótce może okazać się, że maksyma „kto stoi w miejscu, cofa się” odnosi się również do Apple’a.

Źródło: 9to5Mac