iPhone 8 może sprawić, że Apple zostanie pierwszą na świecie firmą wycenianą na bilion dolarów | Tabletowo.pl

iPhone 8 może sprawić, że Apple zostanie pierwszą na świecie firmą wycenianą na bilion dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Apple jest firmą, którą wycenia się obecnie najwyżej ze wszystkich na świecie. Dzięki sukcesowi iPhone’a, obecnie określa się jej wartość na ponad 750 miliardów dolarów. Zdaniem jednego z analityków z Drexel Hamilton, Apple będzie pierwszą firmą w historii z wyceną na poziomie 1 biliona dolarów.

Sama liczba nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia – przecież to tylko jedynka z dwunastoma zerami (1000000000000). Sprawa nabiera jednak całkiem innego znaczenia, kiedy przy tej liczbie pojawia się znaczek dolara. A według Briana White’a z Drexel Hamilton, właśnie bilion dolarów będzie warte Apple, kiedy firma wprowadzi na rynek iPhone’a 8.

Choć trudno w to uwierzyć, White zauważa, że Apple jest jedną z tych firm, których wycena jest nieproporcjonalna do ich kondycji finansowej. Na przykład wskazuje na stosunek 16:9. I nie dotyczy on proporcji ekranu smartfonów, a wyceny przedsiębiorstwa w stosunku do zysku, który wypracowuje. Oznacza, że na każdy jeden dolar zysku netto, jaki firma przynosi, przypada 16,90 dolara wartości jej akcji. Stosunek ten w przypadku innych gigantów technologicznych jest wyższy – zwykle ponad dwukrotnie. Na przykład u Google (31 dolarów), Amazon (183 dolary) czy Microsoft (30 dolarów).

Żeby Apple udało się zostać pierwszą bilionową firmą, musi osiągnąć poziom 185 dolarów wartości akcji na 1 dolar zysku. Według White’a Apple w ciągu 12 miesięcy podbije ten wskaźnik do 202 dolarów. Analityk wierzy, że będzie to możliwe dzięki nowemu smartfonowi producenta.

White dostrzega podobną sytuację, w jakiej było Apple w 2013 roku. Wtedy firma była wyceniana dość nisko, ale niedługo później jej notowania poszybowały wysoko w górę, aż do lata 2015 roku. White jest zdania, że spadek formy producenta w maju 2016 roku był zapowiedzią podobnego rajdu, który miałby się rozpocząć wraz z premierą iPhone’a 8. Czy tak się stanie, zobaczymy. Jeśli Apple rzeczywiście zostanie pierwszą firmą wycenianą na bilion dolarów, na pewno się o tym dowiecie.

W artykule macie grafiki przedstawiające, jak mogłaby wyglądać jedna z wersji obudowy iPhone’a 8. Podobno Apple ma zaprezentować cztery opcje kolorystyczne, z czego jedna będzie przypominać lusterko. Zdjęcia mają charakter poglądowy, dlatego nie dziwcie się, że nie są zgodne z grafikami, które były prezentowane do tej pory. Przedstawiają tylko nakładki na tylny panel iPhone’a, które nadają obudowie efekt lustra.

źródło: BGR przez phoneArena, phoneArena 2@VenyaGeskin1

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona