iPhone 8 bez metalowej obudowy, za to z bezprzewodowym ładowaniem?

Kolejne niepotwierdzone wieści na temat przyszłorocznego flagowca firmy Apple. Według informacji opublikowanych przez kilka źródeł, iPhone 8 oprócz nowego wyglądu ma przyciągnąć klientów możliwością bezprzewodowego ładowania.

Według agencji KGI Securities Apple nie tylko przygotowuje się do wprowadzenia bezramkowego iPhone’a 8 z ekranem OLED. O tym ostatnim mają notabene świadczyć zamówienia kierowane przez firmę do dostawców z Azji. Co więcej, ostatnio CEO Sharpa, Jeng-wu Tai, miał wyjawić podczas wykładu na uniwersytecie Tatung, że Apple przechodzi w swoich produktach z ekranów LCD na OLED. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie wersje nowego smartfonu będą w nie wyposażone.

Druga ciekawa wiadomość jest taka, że w iPhonie 8 pojawi się najprawdopodobniej bezprzewodowe ładowanie. Nie są znane jeszcze szczegóły, wiadomo na razie tyle, że Apple najprawdopodobniej odejdzie od metalowej obudowy swoich smartfonów. Zastąpi je szkło, co zdaniem analityków ma świadczyć również o tym, że wprowadzone zostanie bezprzewodowe ładowanie dla iPhone’a 8.

Wcześniej zaś – o czym warto też wspomnieć – pojawiały się informacje, że przyszłoroczny model smartfonu Apple’a będzie dostępny w 3 wersjach. Według niektórych w 2017 tylko jedno wydanie iPhone’a będzie miało ekran OLED, pozostałe zaś klasyczny LCD. Przypuszczam jednak, że więcej szczegółów na ten temat zacznie się pojawiać po nowym roku.

Źródło: MacRumors