iPhone 7 zakazany w niektórych firmach – pod groźbą zwolnienia z pracy

Najnowsze produkty Apple zawsze wywoływały dużo emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Niestety, te drugie rozwinęły się na tyle daleko, że kupienie najnowszego iPhone’a 7/7 Plus może skutkować zwolnieniem w pracy.

A wszystko to dzieje się w Chinach, gdzie społeczność bardzo lubi smartfony amerykańskiego producenta. Uwielbienie to jest wielkie do tego stopnia, że Chińczycy potrafią żyć w totalnej biedzie, aby tylko kupić sobie najnowsze urządzanie z logiem nadgryzionego jabłka i szpanować przed znajomymi.

Z kolei jedną z najważniejszych wartości uznawanych w Chinach jest patriotyzm. Niestety, niektóre firmy posuwają się za daleko i twierdzą, że kupowanie smartfonów innych niż chińskie jest sprzeczne z patriotyzmem. Przy okazji także stawiają warunek – jeżeli kupisz najnowszego iPhone’a, zostaniesz zwolniony.

Tak właśnie postąpiło Nanyang Yongkang Medicine Company, które wystosowało oficjalny list do swoich pracowników w tej sprawie:

91468044_967d83e0-9577-4ff7-895f-23fe8198a83f

List ten został znaleziony na chińskim Weibo, a jego autentyczność potwierdzona przez BBC. Co najgorsze, Nanyang Yongkang Medicine Company nie jest jedyną instytucją, która zdecydowała się na taki krok.

W tym wszystkim ciekaw jestem tylko jednego – jakich smartfonów używa szefostwo tych firm.

Źródło: BGR