Tak będzie wyglądać 6,1-calowy iPhone. Oglądajcie, bo być może kupicie go dopiero w listopadzie

fot. @OnLeaks @MySmartPrice

Od dawna wiemy, że we wrześniu Apple zaprezentuje trzy nowe iPhone’y. Dwa z nich mają mieć ekran OLED, a jeden wyświetlacz LCD. Właśnie mamy okazję przyjrzeć się dokładnie temu ostatniemu. Jednocześnie jednak napływają do nas informacje, że 6,1-calowy smartfon może trafić do sprzedaży nieco później, bo dopiero w listopadzie, bowiem producent podobno zmaga się z problemami przy jego produkcji.

Jak wszyscy zapewne doskonale pamiętają, w zeszłym roku jubileuszowy iPhone X trafił do sprzedaży dużo później niż iPhone’y 8 i 8 Plus, ponieważ Apple nie było w stanie na czas wyprodukować wystarczającej liczby sztuk aparatu TrueDepth, odpowiedzialnego za funkcję FaceID. W przypadku nowego iPhone’a z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD nie to jest jednak powodem, dla którego smartfon ze sporym opóźnieniem ma się pojawić w sklepach.

Reklama

Jak podaje południowokoreański serwis The Bell, zarówno Japan Display, jak i LG mają problemy z ekranem do tego modelu. Mowa tu dokładniej o wyciekach światła, spowodowanych kształtem panelu. Uznaje się, że winne temu może być wycięcie w górnej części wyświetlacza. Inżynierowie w pocie czoła pracują nad usunięciem tego zjawiska, ale i tak nie uchroni to Apple przed opóźnieniami. Z tego powodu do końca roku – według przewidywań analityków – na rynek może trafić tylko od 30 do 40 milionów 6,1-calowych iPhone’ów.

To nieszczególnie dobra wiadomość dla klientów, ale już dla samego Apple wręcz przeciwnie. Wiele osób bez wątpienia bowiem skieruje w takiej sytuacji wzrok w stronę droższych iPhone’ów z ekranami OLED, na których producent zarobi znacznie więcej. Oczywiście z czasem sytuacja się unormuje, ale przynajmniej do końca 2018 roku chętni mogą mieć problem z kupieniem 6,1-calowego iPhone’a.

Przy okazji warto odnotować, że w sieci pojawiły się rendery tego modelu, które możecie obejrzeć sobie poniżej. Zgodnie z oczekiwaniami, smartfon ma pojedynczy aparat na pleckach oraz dysponuje tylko złączem Lightning. Serwis MySmartPrice, na spółkę z @OnLeaks, podają też, że urządzenie ma wymiary 150,9×76,5×8,3 mm, chociaż ten ostatni zwiększy się do 9,8 mm, jeśli weźmiemy pod uwagę wystające ponad obudowę oczko aparatu.

Źródło: MySmartPrice, The Bell przez Phone Arena