6,1-calowy iPhone 2018 będzie miał nie tylko gorszy wyświetlacz, ale i dwuletni procesor | Tabletowo.pl

6,1-calowy iPhone 2018 będzie miał nie tylko gorszy wyświetlacz, ale i dwuletni procesor

Dołącz do dyskusji 0

Do jesiennej konferencji Apple pozostało już niewiele czasu – z najnowszych doniesień wynika, że miałaby się ona odbyć 10 września. Nic więc dziwnego, że na temat tegorocznych iPhonów pojawia się coraz więcej plotek i przecieków. Najnowsze informują, że sercem iPhone z wyświetlaczem LCD będzie dwuletni procesor, a nie najnowszy Apple A12.

Nie ma wątpliwości, że podczas jesiennej konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze iPhone’y. Mówi się jednak, że Apple może pokazać wtedy również odświeżonego Maca Mini i nowego MacBooka, który zastąpi MacBooka 12″, Air oraz Pro bez TouchBara, a także nową odsłonę Apple Watcha i iPada Pro.

W przypadku smartfonów wiemy, że zostaną zaprezentowane trzy modele. Dwa z półki premium – iPhone X 2018 i iPhone X Plus 2018 (chociaż to wciąż niepotwierdzone nazwy) – oraz jeden tańszy, który w przeciwieństwie do droższych braci będzie charakteryzował się wyświetlaczem LCD (o przekątnej 6,1 cala). Okazuje się, że Apple nie tylko przyoszczędzi na ekranie, bowiem cięcia budżetowe dosięgną też procesora. Prawdopodobnie nie zobaczymy tam nowego układu Apple A12, a starszy, już dwuletni Apple A10 Fusion, znany z iPhone’ów 7 i 7 Plus. Wspierać go ma 3 GB RAM.

Mam nadzieję, że poza powyższymi zmianami nowy model nie będzie odstawał aż tak bardzo od droższych braci na innych płaszczyznach. Wiemy, że ma wyglądać podobnie do iPhone’a X. Na jego pokładzie też zabraknie czytnika linii papilarnych – zastąpi go Aparat TrueDepth z systemem rozpoznawania twarzy FaceID. Na jego tyle znajdzie się jednak pojedynczy aparat, a nie podwójny. Do tego ramka ma być aluminiowa, a nie ze stali nierdzewnej.

Na koniec warto jeszcze dodać, że jeżeli plotki się potwierdzą, to ten konkretny model otrzyma prostą nazwę iPhone (2018).

Polecamy również:

Prognozowane ceny tegorocznych iPhone’ów wyglądają całkiem zachęcająco i obiecująco

Źródło: Hi-Tech Mail.Ru przez Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona