iPen - nowy patent firmy Apple - Tabletowo.pl

iPen – nowy patent firmy Apple

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl iPen - nowy patent firmy Apple Akcesoria Apple Ciekawostki

Jednym z powszechnie znanych faktów dotyczących Steve’a Jobsa była jego niechęć do wszystkich dodatkowych urządzeń peryferyjnych pośredniczących w komunikacji między użytkownikiem a obsługiwanym przez niego urządzeniem. Najbardziej znienawidzonym przez Jobsa akcesorium były rysiki, co dało się dość łatwo zauważyć podczas prezentacji pierwszego modelu iPhone w 2007 roku.

Można więc spokojnie założyć, że gdyby Jobs dożył do dnia dzisiejszego, raczej nie był by zachwycony faktem, iż firma Apple otrzymała dziś patent na pierwszy w swojej historii rysik do tabletów. Mówiąc konkretniej: patent nie dotyczy samego rysika (okrzykniętego z miejsca mianem iPen) lecz metody pozwalającej na ustalenie kąta nachylenia akcesorium względem powierzchni ekranu. Ma to pomóc w bardziej realistycznym odwzorowaniu odręcznego pisma, przez co korzystanie z rysika stało by się czynnością bardziej naturalną.

Należy pamiętać jednak, że w przypadku firmy Apple kolejne patenty dość rzadko przekładają się na prawdziwe produkty, więc patent ten nie oznacza wcale, że nadchodzące modele zostaną wyposażone w nową generację rysików.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona