iPada mini 2 i iPada piątej generacji poznamy najprawdopodobniej już 22 października - Tabletowo.pl

iPada mini 2 i iPada piątej generacji poznamy najprawdopodobniej już 22 października

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl iPada mini 2 i iPada piątej generacji poznamy najprawdopodobniej już 22 października Apple Nowości Plotki / Przecieki

Rok temu, dokładnie 23 października 2012 roku, firma Apple zaprezentowała światu swoją nowość w postaci 7,9-calowego tabletu. iPad mini, bo o nim mowa, został świetnie przyjęty na rynku, przez co koncern z Cupertino z pewnością nie zrezygnuje z rozwijania tego urządzenia. Jako że od premiery pierwszej generacji modelu mija już rok, pora go odświeżyć. Podobnie zresztą, jak dużego iPada – 9,7″.

O tym, że premiera iPada mini 2 i iPada piątej generacji zbliża się wielkimi krokami, wiemy nie od dziś. Jednak to właśnie dopiero teraz dowiadujemy się o bardzo prawdopodobnym terminie konferencji prasowej Apple. Wiele wskazuje na to, że prezentacja tabletowych nowości Apple nastąpi 22 października. Wtedy to mamy poznać iPada mini drugiej generacji, iPada piątej generacji oraz nowy komputer Mac Pro 2013.

iPad piątej generacji ma być cieńszy i lżejszy od poprzednika, natomiast wzornictwem ma nawiązywać do iPada mini (węższe ramki wokół ekranu). Z kolei iPad mini 2 ma się nie zmienić pod względem wyglądu. Oba urządzenia mają oferować 64-bitowy procesor A7 (ten sam, co w iPhonie 5S) oraz, najprawdopodobniej, czytnik linii papilarnych. 7,9-calowy model ma zostać wyposażony w ekran retina o wysokiej rozdzielczości (dla przypomnienia, obecny miniak ma 1024 x 768 pikseli).

Informacja o dacie premiery nowych tabletów Apple pochodzi od informatorów AllThingsD, jak również od Kima Dalrymple’a, który rzadko myli się w kwestiach dotyczących Apple. Czekamy jednak na moment, w którym Apple rozpocznie rozsyłanie zaproszeń na konferencję prasową – wtedy data wydarzenia i miejsce staną się jasne.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona