iPad za mniej niż 200$? To możliwe! (update - więcej zdjęć i wideo!) | Tabletowo.pl

iPad za mniej niż 200$? To możliwe! (update – więcej zdjęć i wideo!)

Dołącz do dyskusji 0

Tegoroczne targi Computex są rajem nie tylko dla nas, dziennikarzy i pasjonatów, ale także dla Was – Czytelników i klientów, którzy lubią znać wszystkie aktualne trendy na rynku. A w te obfitują stoiska poszczególnych producentów elektroniki, wiele nieznanych lub mało popularnych firm zaprezentowało urządzenia, które mają szansę na długo pozostać w naszej pamięci. Lub domu.

Dziś rano opowiedzieliśmy Wam o TransPhone, tańszej alternatywie dla rewolucyjnego Padfone’a, a teraz nadszedł czas na nietypowy dock wyprodukowany przez firmę ECS, znaną głównie z płyt głównych i komponentów komputerowych.

Na pierwszy rzut oka dock nie wyróżnia się niczym szczególnym: ma duży ekran dotykowy, najprawdopodobniej 10.1-calowy, aparat cyfrowy, czytnik kart pamięci, wyjście HDMI oraz dwa porty USB. Ot, zwykły tablet, którego połowa specyfikacji owiana jest tajemnicą. Widzieliśmy już coś takiego nieraz, prawda? Ale czy na pewno?

Unikalną cechą docka ECS jest możliwość podłączenia do niego telefonu iPhone. Niestety, prototyp do którego mieli dostęp dziennikarze serwisu SlashGear, nie był w pełni funkcjonalny i nie wiadomo, jak to niezwykle intrygujące połączenie działa w praktyce. Obecność dwóch portów USB, wyjścia HDMI, czytnika kart pamięci oraz dodatkowego oczka aparatu cyfrowego jest obca systemowi iOS, dlatego wątpię, aby zadokowany iPhone nadal pozostawał w normalnym trybie działania.
Podejrzewam, że do konfiguracji i płynnej współpracy pomiędzy smartfonem i dockiem wymagana będzie aplikacja ze sklepu AppStore lub, w najgorszym wypadku, Cydii.

Przedstawiciel ECS zapewnia, że dock nie będzie unikalnym akcesorium dedykowanym tylko iPhone’owi i w ofercie znajdą się urządzenia stworzone także dla odtwarzaczy iPod touch oraz smartfonów z systemem Android i Windows Phone. Teraz najciekawsze – wyżej opisany dock nie będzie kosztował więcej, niż 200$!

Pomimo wielu znaków zapytania, entuzjastycznie popieram ideę firmy ECS i w tej chwili zapisuję ją na listę obserwowanych. Musicie przyznać, że zaprezentowany dock daje niesamowite możliwości, uzupełnia wszystkie braki, które dostrzegacie w swoich iPhone’ach… i zamienia telefon w tablet za mniej niż 200$.

UPDATE – 01.06.2011 15:11

Serwis Engadget opublikował więcej zdjęć i wideo prezentujące wyżej opisane urządzenie. Z niewiadomego powodu jego producent został nazwany „ICS”, nie, jak wcześniej podawaliśmy, „ECS”. Początkowo sądziłem, że portal SlashGear, pierwotne źródło, popełnił błąd, ale zauważyłem, że oficjalna strona tajwańskiego producenta elektroniki również sygnowana jest logo ECS. Skąd więc ICS?

Engadget dodaje, że tablet z dockiem dla smartfonu pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2012 roku jako OEM, czyli urządzenie zaprojektowane przez jednego producenta, a sprzedawane i sygnowane logo innego.

źródło
źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona