Na konferencji Apple spodziewamy się: iPada Pro z USB typu C (nie Lightning!), tańszego MacBooka z Touch ID i Apple Watcha z EKG | Tabletowo.pl

Na konferencji Apple spodziewamy się: iPada Pro z USB typu C (nie Lightning!), tańszego MacBooka z Touch ID i Apple Watcha z EKG

Dołącz do dyskusji 0

Już tylko doba dzieli nas od konferencji Apple. Analityk Ming-Chi Kuo podzielił się swoimi prognozami na temat nowych urządzeń z logo nagryzionego jabłka. 

iPad Pro 2018

W najwydajniejszej linii tabletów Apple, złącze Lightning, które jest z nami od premiery iPhone’a 5, ma zostać zastąpione przez USB typu C. Kuo wierzy również, że Apple do zestawu z nowymi iPadami będzie pakować ładowarkę USB-C o mocy 18W. Obecnie do każdego tabletu od giganta z Cupertino dołączana jest ładowarka 5W. Ta zmiana zdecydowanie przyśpieszy bardzo długi czas ładowania. 

Sprzeczne informacje o nowych iPhone’ach…

iPhone XS i iPhone XS Plus (fot. 9to5Mac)

Kuo twierdzi, że Apple będzie nadal dołączać do nowych smartfonów 5W ładowarkę. Jest to sprzeczne z dotychczasowymi plotkami, które mówiły o dołączaniu ładowarki o mocy 18W. Byłby to według mnie kolejny zły krok. Już w zeszłym roku Apple ogłosiło wsparcie dla szybkiego ładowania. Czy znów konsumenci będą zmuszeni zakupić oddzielnie szybką ładowarkę, by móc cieszyć się z pełnej funkcjonalności swojego telefonu? Byłbym zawiedziony. 

Analityk dodaje również, że iPhone o przekątnej 6,1 cala zostanie wprowadzony późnym wrześniem lub na początku października. 

Apple Watch ma szansę przyciągnąć tłumy

Nowy Apple Watch ma natomiast mieć cieńsze ramki – ale to nie wszystko. Smartzegarek Apple ma zostać wyposażony w podstawowy elektrokardiograf. Byłaby to spora nowość na rynku, która powinna przyciągnąć miliony użytkowników. Niektórzy na pewno zdecydowaliby się na zakup smartwacha wyłącznie dla tej funkcji. 

Następca 12-calowego Macbooka

Nowy, „budżetowy” MacBook firmy Apple, ma zastąpić obecnie dostępny 12-calowy model. Sprzęt ma być wyposażony w TouchID. Brak TouchBara ma umożliwić niższą cenę, choć myślę, że chodzi również o wyniki sprzedaży MacBooka Pro z tą funkcją. Obecnie każdy, kto chce sprawdzić możliwości dotykowego paska, nie ma wyjścia i musi zakupić najdroższy model w ofercie.

Źródło: 9to5mac.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona